agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2014-2015 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1177Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-11-2014, 07:58   #211
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Herkese kolay gelsin. Emeğinize, yüreğinize sağlık...

maya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 10:33   #212
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pares Mesajı Göster
Dün akşam etiketleme işine heyecanla başladım ancak yarısına bile gelemedim bu akşam kalanlara devam
Kimi tohumları pek bol koymuşsunuz maşallah...

pares ve brs_murat beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 10:38   #213
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Kimi tohumları pek bol koymuşsunuz maşallah...
Elimdeki tohum miktarına göre poşetledim

pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 13:19   #214
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TRAKLI Mesajı Göster
Bir dahaki paylaşımda bizlerde bu zevkli telaşı yaşarız ömrümüz olursa inşALLAH.
Herkese kolaylıklar diliyorum, ellerinize sağlık.
Ben o telaşı bu yıl yaşıyorum ve çok mutluyum.Emeği geçen herkesi de buradan kutluyorum.Elleriniz dert görmesin.

esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 17:18   #215
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-03-2013
herkesin emeğine sağlık inşallah seneyede ben dağıtıcı konumunda olucam çok çok güzel bir organizasyon fevkalade yaa....

ümit korkmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 19:44   #216
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Sayın Meyveli Tepe göndermiş olduğunuz ekler bana da ulaştı,ellerinize sağlık.Yanlız 3 kişiyle paylaşabilirim dediğim tohuma talep 13 kişiyle gelmiş.Bunları göndermede zorlanacağım.Acaba göndereceğim tohum miktarını azaltıp daha çok kişiylemi paylaşayım bilemedim.
Çörekotu ölümden başka her derde devaymış ama...

esgül73 ve Milla beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 20:48   #217
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Çörekotu ölümden başka her derde devaymış ama...
Bu yüzden ben de kendim içerim diye yetiştirmiştim .Ama paylaşmadan boğazımdan geçmedi.Hayat paylaşınca güzel .Aslında verimli bir bitki.Ben erken hasat sonucu az tohum elde ettim.Bu yıl daha çok tohum olur.Zaten paylaştığım için de çoğalacak tohumlar.Etkinlikte yer almaktan mutluyum.

Eski 06-11-2014, 00:00   #218
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
hotmail kullanan arkadaşlar mesaja nasıl dosya ekleneceğini yazabilir mi?

Genelde mesaj ekranında ataç işaretiyle gösterilen bir dosya ekleme butonu vardır. Ona basılınca dosya seçme ekranı gelir. Buradan eklenece dosya bulunur ve onay tuşuna basılır.

Bu şekilde gönderebildiğiniz takdirde hem sizin hem de benim için kolaylık olur.
Eğer dil olarak İngilizce seçilmişse en yukarıdaki renkli sütunda ilk önce + New tıklanır, sonra ataç işareti olan Insert seçeneği tıklanır. Çıkan seçeneklerde Files as attachments tıklanır ve dosya nerede ise bulunur ve eklenir.

Eğer dil olarak Türkçe seçilmişse en yukarıdaki renkli sütunda ilk önce + Yeni tıklanır, sonra ataç işareti olan Ekle seçeneği tıklanır. Çıkan seçeneklerde Ek olarak dosyalar tıklanır ve dosya nerede ise bulunur ve eklenir.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-11-2014, 09:11   #219
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Değerli paylaşımcı dostlarım merhaba.

Muhteşem bir organizasyonun sonuna doğru geliyoruz. Paylaşımcıya çok emek gerektiren, bir o kadar da sevap kazandıran bir organizasyon bu. Size sabır ve kolaylıklar diliyorum.

Yeni tohum kanunu ile bu etkinlik daha da anlamlı hale geliyor aslında.

Tohumu ve önemini yeni yeni kavramaktayım. Bu konudaki düşüncelerimi burada paylaşmıştım: http://www.agaclar.net/forum/1321474-post768.htm

Bu yıl etkinlikte talep edici olarak yer alıyorum malesef. Ama önümüzdeki yıl paylaşımcı olmayı çok istiyorum ve buna göre planlıyorum kendimi. Ne de olsa "veren el alan elden üstündür".

Bu yıl da paylaşımcı olabilirdim aslında ama etkinlikten sonradan bilgim oldu, iklim şartları nedeniyle zirai ilaç kullanmak zorunda kalmıştım ayrıca kullandığım tohumlar doğal değildi.

Böyle bir etkinliği organize eden başta Sayın MeyveliTepe Hocam olmak üzere site yönetimine ve siz değerli paylaşımcılara teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum.

vetman996 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-11-2014, 12:18   #220
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...ligi/35859.htm

Sadece paylaşımcıları ilgilendiren konuları ayrı başlık olarak taşıdım...

YeniBON ve guppy beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-11-2014, 20:12   #221
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Arkadaşlar bazı paylaşımcı üyelerimizin, paylaştıkları tohumlara fazlaca talep geldiğini ve ne yapmaları konusun da kararsız kaldıklarını okudum.

MeyveliTepe'nin ve bu konuyla ilgili görevli-bilgili diğer arkadaşların mesajlarını da okumaya çalıştım.

Kendi adıma paylaşımcı arkadaşların talebi, paylaşılandan fazla olan tohumlar için beni talep eden listesinden silmelerini istiyorum.

Ayrıca başta MeyveliTEPE, Malina, Güler, birnefestoprak, bahçedenn olmak üzere bu süreci başından sonuna kadar yürüten, yönlendiren, her türlü eksiklikte devreyen giren yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Saygılarım sonsuz tabii.

pares, herkul, guppy ve 2 kişi beğendi.
YeniBON Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 07:58   #222
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Paylaştığım zinnia tohumları hk.

Sevgili arkadaşlar,

Paylaştığım zinnia tohumlarını çok fazla temizleme şansım olmadan paketlemek durumunda kaldım. Doğrudan bahçeye ekecek arkadaşlarım için sorun olmaz ama saksı ekimi yapacak olup tohumu tanımayan arkadaşlarım için tohumun neye benzediğini fotoğrafladım. Fidelemek için tohumu ayırt edebilmenize yardımcı olur.

Eklenen Resimler

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 08:07   #223
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Andora Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar,

Paylaştığım zinnia tohumlarını çok fazla temizleme şansım olmadan paketlemek durumunda kaldım. Doğrudan bahçeye ekecek arkadaşlarım için sorun olmaz ama saksı ekimi yapacak olup tohumu tanımayan arkadaşlarım için tohumun neye benzediğini fotoğrafladım. Fidelemek için tohumu ayırt edebilmenize yardımcı olur.
Zinna tohumlarınıda bende çok iyi temizleyemedim, zor işmiş gerçekten

eceyıldız ve Milla beğendi.
pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 08:12   #224
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
O kadarını takmayın kafanıza Merak etmeyin ilgilenenler zaten anlar neyin ne tohumu oldugunu. Ayrıca yazmıyormu zaten paketlerde? ellerinize sağlık, uğraşıyorsunuz bizler için deli gibi.

efeege, pares ve Milla beğendi.
hira Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 19:00   #225
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2014
Ben etkinliği kaçırmış im çok üzüldüm doğrusu özelikle f1 olmayan domates ve bulamadığım kahve tohumunu çok istiyordum çok üzüldüm bunun dışında tekrar ne zaman gönüllüler paylaşır tohum öf

mausi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 21:05   #226
Ağaç Dostu

intibah's Avatar

Giriş Tarihi: 29-11-2004
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mausi Mesajı Göster
Ben etkinliği kaçırmış im çok üzüldüm doğrusu özelikle f1 olmayan domates ve bulamadığım kahve tohumunu çok istiyordum çok üzüldüm bunun dışında tekrar ne zaman gönüllüler paylaşır tohum öf
bende kaçırdım artık seneye katılırız

mausi beğendi.
intibah Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 22:14   #227
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mausi Mesajı Göster
...ve bulamadığım kahve tohumunu çok istiyordum çok üzüldüm...
Üzülmeyin, zaten kahve çekirdeği paylaşılmadı

Aysel Yavuz, TRAKLI ve mausi beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 07:12   #228
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2014
Intibah kısmet değilmiş diyelim napalım :/ seneye artık
A_nomad en azından kaçırmış sayılmam zaten yokmuş

intibah ve A_NOMAD beğendi.
mausi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2014, 18:14   #229
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Tohum gonderimleri tamamlandiktan sonra, tohum stogu konusunda daha rahatladigim ve seneye etkinlige donmesini umdugum bir iki cesidi, ANATOHUM Projesi gonulluleri haricinde, bu sene etkinlige tohum gondererek katilan uyelere acacagim. Yine kisitli miktarda olacak; bu yuzden ilk talepte bulunan birkac kisi alabilecek; mesajimi takip ederseniz talepte bulunabileceksiniz.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2014, 20:40   #230
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
ANATOHUM Projesi genc/cocuk yetistirici kadrosu olusturulacaktir. Bunun icin simdilik uc kisilik yer acacagim. Ilgilenenler icin aradigim sartlar soyle:

- 18 yasindan kucuk olmalisiniz.
- Foruma uye olmali ve iletisim bilgileri dahil bilgi aktarimiyla ilgili anne/babanizdan izin almalisiniz (yetiskin uyeler, uye degillerse ilgilenen cocuklarini uye olmaya tesvik edebilirler).
- Forumun size faydali oldugunu dusundugunuz bolumlerini ve ozellikle tohum etkinligiyle ilgili proje kurallarini/duyurularini duzenli olarak takip etmelisiniz.
- Tohum yetistirme surecinde, buyuklerinizden/forum uyelerinden yardim alabilirsiniz ama proje surecinde dogrudan siz sorumlu olacaksiniz.

Ilgilenen uyelerin, bana ozel mesajla yetistirme sartlarini (balkon mu bahce mi, bahceyse buyuklugu, yetistirme ortaminin ne kadar gunes aldigi, toprak ozellikleri basta olmak uzere), mumkunse email adreslerini ve son olarak tohumlarin gonderilecegi posta adreslerini iletmesi ve bu mesaj disinda, her turlu iletisimi forumun genel basliklari ustunden gerceklestirmesi gerekmektedir.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-11-2014, 09:50   #231
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Dün bir köşe yazarının GDO'lu tohumlarla ilgili yazmış olduğu yazıyı okudum.Sarı pirinç diye köylüye ekmesi gerektiği pirincin özellikle çocuklarda sağlık problemlerine yol açtığı yazıyordu.Yaptığımız etkinliğin önemini birkez daha anladım.Bu konuda ilgili olunca çevremde de farkındalık yaratmaya başladım. Dolayısıyla şimdiden seneyeki etkinlik için tohum toplamaya başladım.İlk olarak Karadeniz-Bartın 'dan mısır ve salatalık tohumlarını öğretmen arkadaşım getirdi.Sırada ailemin memleketi olan Uşak-Karahallı'dan gelecek olan glik domates dediğimiz ,şimdiki cherry domatesine benzeyen tohumlar var.Ama lezzeti kat kat fazla...Bizim ailemizde köy kökenli çiftçilik yapan kimse yok.Meraklı ben varım.Onun için çevremden bulduğum kadarıyla yetiniyorum.

Eski 14-11-2014, 21:59   #232
Ağaç Dostu

yolgezer2001's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2012
emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ederim...

efeege beğendi.
yolgezer2001 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-11-2014, 19:36   #233
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
ANATOHUM Projesi genc/cocuk yetistirici kadrosu olusturulacaktir.
Çocuklara ve Genç Arkadaşlara Özel bölümüne kopyaladım.

http://www.agaclar.net/forum/cocukla...ozel/35933.htm

Eski 19-11-2014, 12:42   #234
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Geçen yılki etkinlikte Sn sevoş' tan gelen susak hala kuruyamadı. Gecikeceğini bildiğim için bu yılki paylaşım listeme almamıştım. Kısmetse seneye artık.

Eklenen Resimler

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2014, 12:43   #235
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Aynı şekilde gül biberi de tüm yaprakları sararmasına rağmen yeni yeni kızarmaya başlıyor.

Eklenen Resimler

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2014, 13:12   #236
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Geçen yılki etkinlikte Sn sevoş' tan gelen susak hala kuruyamadı. Gecikeceğini bildiğim için bu yılki paylaşım listeme almamıştım. Kısmetse seneye artık.
Benim dikmiş olduğum susak ve lif kabakları da sizdeki kadar olamadan soğuklarda öldüler. Lif kabağı en az beş metre boyunda dört beş tane kol atmasına rağmen hiç çiçek açmadı. Havalar soğuyunca dişi çiçekleri açtı. Ancak geç kaldı. Aynı durum susaklar için de geçerli oldu. Bir tane büyümeye çalışırken soğuklardan dondu. Gelecek yıl tekrar deneyeceğim. Yetiştiremez isem bizim iklimde olmadığını deneyerek öğrenmiş olacağız.

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2014, 14:52   #237
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Sizin iklimde çok geç kalıyorsa tohumları saksılara ekip hava sıcaklığı dış ortamda yeterince yükselene kadar fidelerinizi sera ortamında büyütmeniz gerek. Şu anda Adana'da bile bitkiler ölüme yakın, Afyon'da çoktan ölmüştür.

En az 5 aylık bir sıcak sezon lazım. Siz ona göre tohumlarınızı ekmeyi planlayın. Hem susak hem de lif kabağı için de geçerli.

h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2014, 16:36   #238
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Sizin iklimde çok geç kalıyorsa tohumları saksılara ekip hava sıcaklığı dış ortamda yeterince yükselene kadar fidelerinizi sera ortamında büyütmeniz gerek. Şu anda Adana'da bile bitkiler ölüme yakın, Afyon'da çoktan ölmüştür.

En az 5 aylık bir sıcak sezon lazım. Siz ona göre tohumlarınızı ekmeyi planlayın. Hem susak hem de lif kabağı için de geçerli.
Sayın H_dogan;

Benim domateslerde yaptığım gibi önceden bitkiyi büyütmem gerekecek. Daha sonra kalıcı yerine ekip duruma bakacağım. Genelde bizim burada bir iki ay dışında gece mevsimine göre soğuk veya serin geçmekte. Tabi bu da bitkilerin yetişmesinde sıcaklık sevenler için ayrı bir sıkıntı olmakta. İlginç olan lif kabağında uzamasına rağmen sıcaklarda hiç çiçek açmadı. Çiçek açtığı zaman ise soğuklar kendini göstermeye başladı. Bende dört beş tane kol attı. Kolların bir tanesini bırakıp diğerlerini kesmiş olsam belki geç kalsa da çiçek açıp meyve oluşturabilirmiydi.

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-11-2014, 19:26   #239
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Budama yapmayı hiç denemedim ama denenebilir. Zaten sizin amacınız birkaç tane de olsa yetiştiğini görmek. Biz keyfine göre bırakıyoruz.

h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-12-2014, 17:23   #240
agaclar.net

malina's Avatar

Name:  engin.jpg
Views: 486
Size:  49.0 KB

Sevgili Engin Bey ve sevgili eşi kargoları karşıladı Böylece sevgili kargo firmalarının üst katlara çıkmamak için "eve geldik yoktunuz" gerekçesini önledik... Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz...

Name:  ben.jpg
Views: 536
Size:  58.6 KB

Çalışmalara başlamadan önce evi koşullara uygun hale getirdim Diğer zarflar evin diğer odasında...

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024