View Single Post
Eski 01-12-2007, 23:56   #18
menekşemehtap
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2007
İlginiz için teşekkür ederim Tunç bey, pek yazacağıma hep yazmışım kusura bakmayınız lütfen.Sakıncalarından duyma engelli köpeklerde işe yaramayacağını duymuştum haklısınız ama kendi köpeğimize zarar verme konusunda makinanın çevrildiği bölgeyi kapsadığınıda duymuştum ama ****** bunları ticari amaç güden yerlerden duydum sizin gibi duyarlı ve hayvan seven birilerinden değil.Bu yüzden dediklerinizi dikkate alacağım ama bir konuda karşı olduğum şeyleri bildirmeden de geçemeyeceğim.Eğitim verilirken elektirikli,dikenli,sıkmalı ve boğmalı tasmalarla eğitimin verilmesine hep karşıyımdır.Oğluşum hiç bir özel eğitim almadı eğitimini biz verdik önce tuvalet eğitimiyle daha sonra otur,kalk,gel,git,bekle,sakin, bunları öğrendi.Daha sonra komik ama 'kim oğlum bu' kelimesi onun saldır komutudur.Bu kelimeyi duyunca ağaca bile saldırıyor.Ha birde goldenlar gibi ölü numarasıda yapabiliyor öl deyince.Demek istediğim biz eğitimini ona büyük bir sabırla ve sevgiyle verdik bu kelimeleri öğrenmesi belki özel bir eğitimle 15,20 gün gibi kısa bir sürede alacaktı oysa biz baya uğraştık ama olsun ayrılamazdık çünki.İlginizden dolayı tekrar teşekkür eder kızınıza sihatli günler dilerim.

Düzenleyen menekşemehtap : 02-12-2007 saat 00:54
menekşemehtap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön