Konu: TCM / bahçe
View Single Post
Eski 29-04-2024, 09:45   #1546
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İSAK Mesajı Göster
Bahçenin şuanki halinin resimleri var mı? Bir de ben Malatya daki depremden dolayı bahçemi sürdüremedim il dışında olduğumdan dolayı. Acaba ağaçların altını da otlu mu bırakıyorsunuz. Kolaylıklar diliyorum.
Video çekmiştim onarıcı tarım facebook grubu için, haftaya resimleri çeker eklerim ancak yapılan bir şey yok pek bahçe için. Dün sırt tırpanı ile çoğunluk otlarını biçip öylece bıraktım. Bahçemiz ağaç ağırlıklı değil, beş çeşit elma ağacı, bir erik, iki armut ve birer vişne - kiraz var sadece. Ağaçların altını ellemiyorum, zaten her yıl bir ağaç gidiyor Geçen yıl kırmızı erik hastaydı, bu yıl sizlere ömür, sırada vişne - kiraz var, her yıl kurt ayıklamaktan bıktık, kirazı anlarız da vişne de kurt mu olurmuş.

Onarıcı tarım açısından soruyorsanız; tohum ekim dikim yaparken bile sağı solu çok ellemiyorlar, ağaçları siz düşünün artık. Otları biç - bırak taktiği, son zamanlarda özellikle yüzeysel köklere zarar vermemek için zeytin ağaçlarında da önerilen taktik.

Onarıcı tarım için ayrı bir başlık yok forumda, ben de çok yeniyim. Aslında bir bilen başlık açsa iyi olacak.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön