View Single Post
Eski 02-01-2024, 22:16   #36
yavuz10
Ağaç Dostu
 
yavuz10's Avatar
 
Giriş Tarihi: 16-07-2022
Şehir: Türkiye
Mesajlar: 243
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Önerisi olan var mı acaba ? Her yıl ''dev domates '' yarışması yapalım deniliyor kabaktı karpuzdu domatesti armut domatesti karar veremiyoruz ve öyle kalıyor.Herhangi bir sebzenin en büyüğü yarışması tabi ki yapılabilir ancak genelde kabak ve domates yarışmaları daha çok popülerdir.Kabak,karpuz gibi meyveler ise biraz fazla yer kaplarlar,hızlı büyürler sürekli takip isterler ve elinizde potansiyeli olan tohumlar yoksa öyle pek büyük kabak ve karpuzlarda olmaz yani yarışmasını yapacak kadar diyeyim.Domateste de bu böyledir ama en azından bakımı kolay olması,az yer kaplaması,tohumların daha kolay elde ediliyor olması gibi şeyler domatesi biraz öne çıkarıyor.Ben domates yarışması yapılması taraftarıyım.Belki bu sayede havalar ısınınca filan forum biraz daha hareketli geçer. Genelde aktif kişi sayısı az oluyor bu mevsimlerde. Acaba bir anket mi yapsak hangi sebzenin dev olanını yetiştirme yarışması yapsak acaba diye?

Bende belli sınırlar çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer sınırları baştan belirlemezsek daha sonrasında olasılıklarla sonsuz bi döngü içerisinde kaybolup yapılmak istenen olay hava da kalıp maalesef eyleme geçilemiyor.

Naçizane bir kaç önerim olacak; domates yarışması yapılırsa çeşit sınırlaması olmaması taraftarıyım, herkes yetiştirebildiği en iri domatesi yetiştirsin, sonra hodri meydan diyelim
Bu etkinliğin sadece eğlence amaçlı olmasını isterim, en iri domatesi üretip onun neslini devam ettirip daha da iri domatesler üretip onların tohumlarının bir kısmını paylaşmak gibi incelikli bir iş tamamen kişinin kendi insiyatifinde olmalı ister dağıtır ister dağıtmaz.
İlk üçe girenlerede bi hediye olsa fena olmaz gibi böylelikle katılıma teşvik edilmiş olabilir.

yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön