View Single Post
Eski 23-12-2023, 11:39   #2
Zekoş
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alp.er Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar ,
Kayseri merkezde 1500 m2 bir bahçem var. Burada bir şeyler üretmek ve pazarlamak istiyorum ,aklımda ki bazı fikirler şunlar ;50 tane Tavuk alıp organik yumurta üretimi yapmak. Cins tavuk alıp üretip çoğaltmak. Ahududu yetiştirmek .

Ama problem şu ki bunları nerede nasıl pazarlayacağım. Şunu da belirtiyim büyük maddi beklentilerim yok .. Ne kazanırsam o kar. Hem bana meşakkat olsun hem de 3-5 bir şeyler kazanıyım düşüncesindeyim..

Sizin önerebileceğiniz iş fikirleri varsa dinlemekten memnuniyet duyarım.
Son olarak önerebileceğiniz pazarlaması kolay ürünler varsa bunları da bilmek isterim.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Sn.Alp.er bulunduğunuz bölgede üzümsü meyveler için çok uygun üretilmesi de kolay hem fidanı hem meyvelerini satabilirsiniz
Tavuklar için yem fiyatları malum sorun olmaz derseniz yumurta tavuğu yanında cins tavukta besleyin.Cins tavuk yumurtası en ucuz 25 den başlıyor.
Ayrıca soğuğa dayanıklı çok aranan klematis,kanayan kalpler,cukulata sarmasigi v.s gibi çiçeklerden de üretip satabilirsiniz.
Ayrıca iri ve sıradışı renklerde dahlia da uygun olur..Bunların yetiştirilmesi ve çoğaltılması kolay ..satarken tek sorun kargo ücreti diye düsünüyorum..umarım yardımcı olabilmişimdir

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön