View Single Post
Eski 28-12-2022, 21:37   #495
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Renkli bahçem Mesajı Göster
Satıcıyla görüştüm. Slovakya postasının Avrupa'daki en yavaş posta olduğunu söyledi. Zarfa koyduğunu ve eğer elime ulaşmazsa tekrar göndereceğini de. Elime ulaşmadıktan sonra tekrar tekrar göndermenin de bir anlamı yok sanırım.
Dediğim gibi zarfla gelme şansı daha yüksek,gümrüğe takılırsa tekrar göndermelerini isteyebilirsiniz.Slovakya postası emin olun ptt'den daha yavaş değildir.Devletin buna bir çeki düzen vermesi gerekiyor inanılır gibi değil.Böyle fii tarihinden kalma bir binada oda gibi bir yerde kargo hizmetimi verilir.Amerikadan tohumun istanbul'a gelmesi daha kısa sürüyor.İnanmazsınız Sri lanka'dan tohum aldım İstanbuldan bana ulaşması daha uzun sürdü.
Bu arada takip kodunu istemeyi unutmayın,takipli postanında bazen takip edilemediği durumlar olabiliyor.Bu şekilde bana iki kere denk geldi birisi geldi diğeri gelmedi.Takip kodunu ptt'nin sisteminden sorguluyorsunuz ancak barkod hatalı şeklinde hata veriyor.Başka takip sitelerinde sorguladığınızda ise Türkiye'ye kadar görünüyor Türkiye'den sonra görünmüyor.Usps firmasında oldu ikiside Ua ve Ue ile başlıyordu kodlar ve Türkiye içinde takip edilmiyor.Gönderen tohum sitesine bununla ilgili mail attım ancak bu kodlar için birşey yapamayacaklarını söylediler iade yapmadılar.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön