Konu: Biber
View Single Post
Eski 30-05-2020, 16:24   #1208
Robinson Crusoe
Ağaçsever

Robinson Crusoe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
İlk önce tazyikli suyla fiziksel olarak uzaklaştırmayı deneyin. Neemazal sonraki aşama.
Sokağa çıkma yasağından dolayı bir şey alamıyorum zaten, içim elvermedi bitlerin yaprakların üzerinde kalmasına bahsettiğiniz şekilde tazyikli su ile uzaklaştırdım.

Yalnız bu canlılar çok da durağan değil sanki su gelince zıplıyorlar gibi. Umarım diğer bitkilere geçmelerine neden olmamışımdır.

İlaç pahalı ancak sürekli lazım olacaksa alayım dursun gibi bir düşüncem vardı. Okuduğum diğer yöntemler arap sabunu(forumdaki evde yapılan ilaçlar başlığında), sigara izmaritlerini suda bekletip püskürtmek, bulması zor gibi ama en doğalı da uğur böceği anladığım kadarıyla.

Bir şekilde halledeceğiz.

Edit: Bitlere tazyikli su saldırımdan 1 gün sonra yaprakların üzerinde beyaz beyaz yeni bir tür gördüm. Nasıl bir belaya çattık, bu sefer ne tür bir zararlıyla uğraşıyoruz diye fotoğraf çektim. Neyse ki bitlerin ölüleriymiş. Bugün arap sabunu alıp ilk müdahaleyi yapacağım.

Name:  IMG_8868.jpg
Views: 1166
Size:  65.1 KB

Düzenleyen Robinson Crusoe : 01-06-2020 saat 11:03 Neden: Son durumu güncelledim
Robinson Crusoe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön