View Single Post
Eski 13-05-2020, 16:30   #8
ancestral
Ağaçsever

ancestral's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi l.ozgurel Mesajı Göster
Herhangi bir şekilde kaçak yapı yapmak niyetinde olsam bu kadar süredir araştırmam, burada da sizin değerli fikir ve tecrübelerinizden yararlanmaya çalışmam.

Ben sadece öğrenmek için soruyorum, kaçak göçek herhangi bir şey yapma niyetim yok. Her şeyi adım adım ve usulüne uygun yapmaya çalışıyorum.

Sizin söylediğinizden anladığım kadarıyla: Zeytinliğe, il/ilçe tarım veya bölge tarım müdürlüklerinden izin almaya kalksam da RESMİ bir izin almam mümkün değil. O zaman zeytinlik vasfında olan tüm seçenekleri doğrudan eleyeyim.

Teşekkürler.
Doğrudur, resmi olarak mümkün değil. Hatta zeytin ağacı öyle korunuyor ki yasalarla, bırakın inşaatı zeytinliklerin 1km etrafında koyun kuzu beslemeniz bile yasaktır normalde. Hayvan otlamaya çıkıp özellikle keçiler ağacı yemesin diye.

Herkes besliyor, siyasi erk ve çevresi talan edip yapıyor tabi o ayrı. Köy yeri zeytin, çam kesti diye hapis yatan adam dolu. Zeytinlikler imara kapalı ama bağ bahçe evi diye 4 katlı villa dikiyorlar, hatta maden sahası ilan ediyorlar.

Yanlış anlamayın ben lafımı size söylemedim zaten. Arada burada bile çıkıyor gelip biz yaptık oldu diyenler.

ancestral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön