View Single Post
Eski 18-04-2020, 20:33   #98
Galip Kuzucu
Ağaç Dostu

Galip Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alsef Mesajı Göster
selam arkadaşlar..uzun zamandır bu sayfada yazılmamış ama ben sırf bu sorumu sorabilmek için üye oldum, umarım cevap alabilirim..fotografını eklediğim kaynana dili bana hediye geldi..yaklaşık 6 aydır bende ama hakkında çok bilgi sahibi değilim..okadar hızlı yeşillenmeye başladı ki ben de şaşırdım..diğer kaktüslerim gıdım gıdım uzarken bu birden topuzlar ve yeşil yelpaze gibi yapraklar çıkarmaya başladı..bilgisi olan soruma cevap verebilir mi? bu yeşil uzantılar meyveye mi dönüşecek yoksa çiçek mi açacak? bu türün meyvesi olur ise yenir mi? zehirli olma ihtimali var mı? bir de ne sıklıkta su vermeliyim? haftada bir 200 ml kadar döküyorum dibine, yeterli mi? çok teşekkürler
benim bildiğim kadarı ile bu meyve yapmayan cins. sarı veya kırmızı çiçek açıyorlar. gelişimi aşırı hızlı. bitki güneş görmez ise yapraklar oval şekilden uzun kötü bir görüntü oluşturuyorlar. genelde geçirgen toprakları sever kaktüs türlerinin hepsi. yani toprağın içinde kum ve taş (lav, pomza, çakıl taşı vb.) olursa daha iyi olur. normalde bahar aylarında 15 günde 1 sulanması yeterli yaz aylarında havalar ısındığı için sulama 3-4 güne kadar inebiliyor.

Galip Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön