Konu: Cymbidium
View Single Post
Eski 24-09-2007, 08:30   #25
ataman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Ankara Cepa Bauhaus'dan haftasonu 1,75 YTL'ye Cymbidiumlar aldım. 69 YTL civarı olan bitkileri 9,90 YTL'ye düşürdükten sonra satılmayanları imha edeceklerdi (Bauhaus bitkileri doğrudan kendisi ithal ettiği için satılmayanları iade edebilecekleri bir sera yok, satılmayan bitkileri imha ediyorlar). Bahçe bölümü şefiyle görüştüm ve kalanları 1,75 YTL'den almama izin verdi, yaklaşık 10 tane aldım. Bitkiler çiçeksiz, aslen 3 ayrı renk tonu varmış ama hangisi hangisidir belli değil. Bu fiyattan Cymbidium almak isteyenler bahçe bölümü çalışanlarından Tayfun Türker Beyle görüşebilirler (bitki barkodunun değişmesi gerekiyor, ayrıca bitkiler şu an teşhirde değil, arka tarafta biryerden getirilmeleri gerekli). Tahminen bir daha cymbidium getirmezler, bitkilerin çöpe atılmasına da benim içim el vermedi ama hepsini alacak yerim yok , bu hafta da bitkileri tutabilirler (ve hala sağlıklı olanları aradan seçilebilir) ama sulanmadıkları için haftaya ne olur bilinmez. İlgilenenler telefonla Tayfun Beye ulaşabilirler (0.312.295 68 00 / 33 bahçe bölümü).

ataman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön