View Single Post
Eski 13-08-2018, 23:14   #420
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi begümhan Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba, bitki bakımı konusunda çok yeniyim. İlk bitkim barış çiçeği olduğu için ilk mesajımı da buraya yazmak istedim. Benim çiçeğim çok çiçekli ama küçücük beyaz kısımları, acaba türü mü böyle yoksa büyünce değişecek mi bilmiyorum. Bitkinin sigara dumanından rahatsız olduğunu okumuştum. 1 hafta kadar önce sapasağlamken bir gece yoğun sigara dumanına maruz kaldıktan sonra 2 çiçeğinde kararmalar oldu. Bir tanesini kestim diğerini kesmedim ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Seralarda en uygun koşullar sağlanarak elde edilen çiçeklenme ve yaprak büyüklüğünü bu bitki için ev koşullarında elde etmek pek mümkün değil gibi... Yıllardır evimde var, sağlıklı bir bitki ve büyüyor, ancak yaprakları hiçbir zaman seradan yeni gelmiş ve satışa sunulmuş bitkiler gibi büyük ve gösterişli olmuyor.. Arada bir de ufak çiçekler açıyor...
Toprağı bu sıcaklarda kuru kalmasın ve her sabah ve akşam fısfısla yapraklarını iyice ıslatın bence... Bunlar bitkinin daha sağlıklı ve gösterişli olmasına katkı sağlayacaktır...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön