View Single Post
Eski 21-01-2018, 21:33   #2314
leobiz
Ağaçsever
 
leobiz's Avatar
 
Giriş Tarihi: 28-08-2009
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 47
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alexnani Mesajı Göster
zeytinyağı maliyetini nasıl hesaplıyorsunuz?
yani yukarıdaki örneği kastetmiyorum o katkılı veya saf mi bilmem ama
benim geçmiş sayfalardan okuduğum zeytin satış rakamları..yağ sıkım oranı fabrika vs maliyetleri ile 65-80 tl civarı bir maliyet mümkün gibi geldi..

yani 85 tl ye satan biri belki karı öldürüyordur..üreticinin emeğine zarar veriyordur ama hakiki değildir diyebilir miyiz?

açılış soruma kimse cevap vermedi
ama umarım bilen arkadaşlar ..işin içinde olan arkadaşlar bir maliyet hesabı yapar...
Ben şu şekilde hesaplıyorum :
Bulunduğum yerdeki fabrika hijyenine ve asidine hiç bakmadan 15 lt ye yağı alıyor köylüden, 20 TL ye satıyor. Ben hiç uğraşmadan böyle yagi üretip 5 lt 75 TL parayı cebime atarım.
Ama her aşamasında hassasiyet gösterip urettigim 1. Sınıf zeytinyağının litresini ambalaj ve nakliye masrafları ile en az 30 TL den satarım ki hem uğraştığıma değsin hem de alan kıymetini bilsin.


Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leobiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön