View Single Post
Eski 17-12-2016, 22:43   #1356
MeyveliTepe
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kendisi Mesajı Göster
Sayın Meyvelitepe;

Nitrik asit On islemeli Leonarditten Humik Asit konusunda
Yaptığım denemede 10gr leonardit kullandım. 20ml %50'lik nitrik asiti 80ml su ile %10
konsantrasyona indirdim ve leonardit ile karıştırdım diye yazmışsınız

1- Hep Leonarditin 10 kati mi çözelti kullanmamız gerekli daha az miktarda örneğin 2-3 kati veya 5 kati kullansak işlem gerçekleşmez mi?

2- Üstteki mesajinizda 75 lt su az gibi görünüyor ama leonarditdeki h+f asit oranının düşük olduğu düşünülürse normal sayılır diye cevap yazmışsınız bura icin uygun su miktar ne olmalıdır.

3- Çıkan Humik asitin pH en uygun kaç olmalıdır.
1. Daha az çözelti kullandığımda çözelti doygunluğa ulaştığı için dipte çamur gibi tortu biriktiğini gördüm. Çözelti miktarı arttığında tortu miktarı da azaldı.

2. Aynı oranı uygularsak %75-%80 humik asit oranlı leonarditin her 10 kg'ı için 90lt su kullanmak gerekir. Düşük oranlı leonardit söz konusu olduğunda miktar çok ama çözünebilirlik düşük olduğundan su miktarı azalabilir. Buna yine de bu leonardit için şu kadar su gibi bir reçete vermek mümkün değil. Tavsiyem bu leonarditi kullanarak küçük miktarlarla bir kaç deneme yapıp en iyi sonuç veren oranı büyük miktar için uygulamak olabilir.

3. PH 11 ile 13 aralığında bir yerde olması beklenir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön