View Single Post
Eski 10-08-2016, 11:57   #18
mertozkan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-08-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi qokhanyilmaz Mesajı Göster
EM nin güzel bir çözüm olduğunu ben bandırma'da bizzat gördüm.Orda saman ve toz odun talaşıyla biraz karıltırılarak salma sistemde gezen hayvanların altına atılmak suretiyle üzerine gelen gübrelerin direk komposta dönüşmesi sağlanıyordu.Ayrıca hayvanların yiyeceklerine katılıp gübre kalitesinin ve hayvan sağlığının iyileşmesi sağlanıyordu.Fakat kanatlı üretiminde durum biraz farklı. Maliyetler oldukça hassas durumda ve benim uyguladığım çözüm yani bir makine ile gübre kokusundan kurtulmak bir defa yapılacak bir maliyet olarak gözüktüğünden dolayı insanların gözüne büyük gelmemektedir. Fakat sürekli EM takviyesi ekonomik açıdan üreticiyi zorlayabilir diye düşünüyoum.

Bugün sayın doğasever' in bahsettiği sıvı katı ayrıştırma için kullanılan seperatör sistemlerini araştırdım. Gübre işi aslında yurtdışında hem devlet hemde üreticiler tarafından aşırı ciddiye alınan bir sistem haline gelmiş ve bunun için yapılan makineler çok işlevli bir sektör haline gelmiş. Hayvan yetiştirme işini yapan insanların çoğu kümeslerden ürettiği gübre ile diğer tarafta mısır,soya tarzı tarıma yönelik mahsülleri suni gübre olmaksızın yetiştirip kendisi için yem hammaddesi sağladığından dolayı hayvancılık maliyetlerinin de ucuz olduğunu farkettim. O yüzden bu proje aslında beni biraz daha heyecanlandırmış durumda.Gördüğüm makine ve tesis resimlerinden bir kaç örneği paylaşmak istiyorum.
YENİLENE BİLİR ENERJİDE BÜYÜK ATILIM
• orman ürünleri & mobilya sektörün atıklarını,
• Tavuk ciftliklerin atiklarinin kurutulup yakita cevrilmesi,
• Zeytinyağı fabrikaların atıklarını ,
• prina fabrikaların
• kağıt fabrikaları atıklarını
• büyükşehir belediyelerin arıtma çamurlarını ,
• tarımsal atık(mısır sapı,pamuk sapı vb…) atıkları olanlar
DİKKATİNE !
pelletleme ve kurutma tesisi kurmaktayız….

Saygılarımla / İyi Çalışmalar

Pazarlama Departmanı
Muhammet ÖZKAN
E-mail :mert67ozkan@gmail.com
0544 543 80 40

BİOMAKSAN ENERJİ
Tel : 0232 853 17 06
Adres : 7 Eylül Mah.5534 Sok.No:112 TORBALI / İZMİR

mertozkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön