View Single Post
Eski 01-08-2016, 20:03   #131
ozcantekin
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-11-2013
toplam 25 dönüm oldu

Değerli ceviz sevdalıları iyi akşamlar;

Gectiğimiz sene bu zamanlar dedemden kalan kullanılmayan, atıl vaziyetteki 12,5 dönüm araziye ceviz kararı vermiştik, hatta bu arazi dedemin annesinden önce dedeme sonra babama şimdide bana kalmıştı, benim için hem hatırası yüksek hemde içinde olduğum zaman atalarımı, köklerimi hatırladığım bir mekandı.

Allah rahmet etsin dedemin binlerce yetiştirdiği ağacı vardı, babam da aynı şekilde ağaç dikmeyi, büyütmeyi sevmekte.

Bende bu zincirin devamı olmak istiyorum, bu niyetle bu sene 12,5 dönüm araziyi yeşillendirmeye başladık,

Daha önce de bahsettiğim gibi yan taraftaki resimde görülen sarı çizgili alanı emlakçıdan satın almıştım, mavi çizgili arazi için de satarsa emlakçının alacağından daha fazla fiyata alırım demiştim. Bu hafta arazi sahibi satacağı haberini vermişti, bir kaç farklı günde görüşme ve pazarlıktan sonra bu akşam anlaştık, kaporamızı verdik.

Hayırlısıyla 25 dönüm arazi oldu, işlerim yoğun ve cumartesi günleri işe gitmek zorunda kalıyorum, bu sene dikim hazırlıklarını yapabilir miyim bilemiyorum.

Yeşil çizgili alan da yine dedemin annesinden kalma amcamın,
amcam satma planı var, açık net şekilde satarsan alabileceğimi söyledim **** yerine başka bir yerden arazi alabilirim dedim, şimdilik ses soluk yok.

Eklenen Resimler

ozcantekin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön