View Single Post
Eski 29-10-2015, 01:25   #77
Galip Kuzucu
Ağaç Dostu

Galip Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Kasımpatları inanılmaz kolay kökleniyor. Ben direk toprağa ektim, bir haftada köklenmişler. Kolay çoğaltılan çiçekler benim favorim. Sukulentleriniz çok güzeller.

Sn Galip geçen yıl aldığınız soğanları nasıl bir ortamda sakladınız. Ben markette soğan bulamayınca, orada görevli satış elemanı,(ben fazla almıştım ekecek yerim yok) diye, bana vermişti çiçek soğanlarını.Yaklaşık 10 gün sıcak ev ortamında durmuşlar. Pek çoğu açmadı. Verim alamadım. O yüzden merak ettim.

Not : Saksılara ekim yaparken aynı renkler olarak mı, tezat renk olarak mı ektiniz
sayın:aleydi ben soğanları topraktan çıkarınca havadar gölge yerde sakladım Allaha şükür soğanların çoğunu sağlam saklamayı başardım sadece %10 kadarını kaybettim, onlarda topraktayken bazı böceklerin soğanları yemeleri sonucu çörüyenlerdi

Saksılara ekim yaparken de genelde her soğan için tüm renkleri kullandım (sadece irisleri ekerken renkleri sarı, mor, larcivert gibi açtığı için sarı larcivert saksılara ekmeyi tercih ettim, birde FENERBAHÇE'liyim aslında )

Galip Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön