Konu: Ergene Nehri
View Single Post
Eski 11-08-2007, 14:42   #4
eskimo
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Bir haber kaynağı daha;
Osman Pepe'nin 2007 açıklamasından üç yıl önce;
Alıntı:
DSİ Genel Müdürlüğü’nce Tamamlanan “35 Tesisin Toplu Açılış Merasimi” 21Kasım 2004 tarihinde, Edirne’de, Başbakan Sn. R. Tayyip ERDOĞAN, Maliye Bakanı Sn. Kemal UNAKITAN, Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanı Sn. Dr. M. Hilmi GÜLER, Sağlık Bakanı Sn. Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Tarım ve Köyişleri Bakanı Sn. Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, Milletvekilleri, Edirne Valisi, Belediye Başkanı, Genel Müdürümüz Sn. Prof. Dr. Veysel EROĞLU, basın mensupları ve Edirnelilerin yoğun iştirakleriyle gerçekleştirildi............

Ergene Nehri konusuna da değinen Başbakan ERDOĞAN “ Edirne’ye ilk geldiğimde bana Ergene Nehri’nin içinde bulunduğu durumu sormuşlardı. Ben ise bu durumu üç yıl içinde halledeceğimizi söylemiştim. Daha bir senemiz olmasına rağmen Ergene Nehri’nin meselesi halledildi.Biz zamanla yarışan bir iktidarız. Her şeyi planlı, programlı yapıyoruz.Aynı sorunu Haliç’te de yaşamıştık. Kaderine terk edilen Haliç’i, temizlenemez denen Haliç’i temizledik. Bunu inançla, kararlılıkla çalışarak yaptık. Haliç’ten 4,5 milyon m 3 çamur çıkardık. Bunu 9,5 km uzağa götürdük. Burada 580 000 m 2’lik bir park alanı oluşturduk.” diye konuştu.

http://www.dsi.gov.tr/basin/35tesis.htm

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön