View Single Post
Eski 09-08-2007, 13:43   #81
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar !

Arkadaşlar okuduğum kadarı ile ilerlemeler kaydediyoruz. Eleştiri veya karşı çıkmak anlamında söylemiyorum ama fikir jimlastiği her zaman iyi şeydir diye biliyorum. Benim nacizhane düşüncem toplantıda ilk görüş ortaya atıldığındaki düşünce yanlış anlamadıysam oda şu hatta kararlar alındı diye biliyorum.

Bursa uludağ faunasına destek olmak amacı ile meyve fidanı ve değişik türde çekirdek toplanacak ve bunlar gönüllü kuruluşlardan yardım alınarak dikilme işlemi sağlanacaktı. Organizasyonu sağlayacak olan arkadaşlar sanırım neler yapacaklarını maddeler halinde yazdılar. Selahattin hocamın projesi ap ayrı birşey diye düşünüyorum. Şu aşamada doğal ortamı desteklemek amacımız olmalı. Birde illede bunların aşılanması falan gerekmiyor. Hangi metrelere kadar hangi ağaçlar yetişir şeklinde bir çalışma ile sanırım bu iş kotarılabilir. Kalkıp uludağın tepesine şeftali çekirdeklerini atmak olmaz tabii. Örnek olsun diye söylüyorum. Kimsenin Bursanın şeftalisine bir şey dediği yok zaten diye düşündüm bir an. İşin çok başındayız. Bana göre fazla detay iyidir ancak süreci uzatır. Selahattin beyin yapacağı toplantıya sanırım Bursadaki arkadaşlardan katılanlar olacaktır. Zaman her şeyin ilacıdır diyorum.

Saygıyla

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön