Bir yerlerde okudum,mısırı tane olarak yedirmek daha faydalıymış.Kırılınca besin değeri azalıyormuş.Benimkiler kırma mısıra alıştılar ya bugünlerde mücadele halindeyiz!
Yemlerini 3-5 kg alıyor,bitince yine zahirecinin yolunu tutuyordum.Bu sefer çuvalla aldım.Perakende 90 kuruş olan buğday 80 kuruşa,1.75 olan yumurta yemi 1.50,1.25 olan mısır 1 liraya geldi.Böylesi daha hesaplı,hem ne yediklerini de bilirim.
|