View Single Post
Eski 09-04-2015, 15:28   #114
Sûz-i Dilârâ
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Uzun bir aradan sonra sayfamı yeniden aktif hâle getirebileceğim. Artık hem nispeten de olsa zamanım hem de fotoğraf makinem var.

Şimdilik bu üç taneyi ekliyorum daha sonra diğerlerinin fotoğraflarını çekip eklerim.

Name:  IMG_0064.jpg
Views: 796
Size:  70.2 KB
Aşağıdaki ve yukarıdakiler SDurul ablamdan gelen sedumlar, bir kutu dolusu bitki ile birlikte geldiler. Canım ablam, taşınıp da her şeye sıfırdan başladığımı öğrenince elinde olan bütün çeşitlerden gönderdi.
Name:  IMG_0067.jpg
Views: 792
Size:  53.7 KB

Name:  IMG_0060.jpg
Views: 766
Size:  41.0 KB

Van'daki arkadaşım katmerli kalonchoe aşkına düşüp aldığı bitkilerden bana da çelik vermişti. O çelikler büyüdü, yeni çelikler verdi, o çelikler de büyüdü yeni çelikler verdi o çelik de bu pembe kalonchoe oldu. Hiçbir şey anlamadınız değil mi

Arkadaşımdan aldığım çeliği büyütüp kopardığım yapraklarını toprağa gömdüm ve yeni bitkiler elde ettim. Bu bitkileri bir akrabama hediye ettim. Sonra Van'dan gelirken bitkilerimi dağıtınca akrabama daha önce verdiğim bitkilerden yeni çelikler alıp bu pembe kalonchoeyi elde ettim. Yani dördüncü kuşak kalonchoem. Daha sarı ve rengini bilmediğim bir adet kalonchoem var bu şekilde.

Ne uzattım ama. Sustum

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 09-04-2015 saat 16:05
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön