View Single Post
Eski 31-07-2007, 11:47   #96
ermansayman
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-06-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Erman Bey, daha önce yazdığım işlemlerden hangilerini ne sıklıkta uyguladınız?
Mine hanım, daha önce anlattığım gibi camada adlı fungusiti kullandım,captan'dan daha etkili organik bileşimi var, akşam sulamalarını kestim, biçim işlemine gec kalmıştım ve ilk biçimi en yüksek ayarda yaptım,daha sonraki biçimi ise en altın bir üstü ayarda yaptım. ardından ben yokken babam şeker gübresi attım dedi ve bende sulamayı 15dakikaya çıkardım.Bahçem otomatik sulandığı için istediğim saatlerde sulatabiliyorum. Bol su ile gübrenin fazlasını yıkattım, dolgu toprak olduğu için drenaj problemim yok. 2haftadır düğün telaşım sebebi ile bahçe ile ilgilenemdim ve şimdi sonuç çok kötü. Birkaç yerde fazla gübre sebebi ile yanma var, fakat kurumaların gübre ile alakası olduğunu sanmıyorum. Ellediğimde kırılıyor çimlerim, kupkuru ve sarılar. Aşırı sıcaklardan stres olduğunu tahmin ediyorum ama geçen hafta içinde sararan noktalara humik asit içerikli bir ilaç uyguladım ve buhafta birkaç öbek halinde yeşil çim çıkmaya başladı. Acaba toprak çok güçsüzde o yüzden mi bukadar sararıyor çimler? Bakır eksikliği olabilir mi? **** demir eksikliği? sararan çimlerim tekrar yeşerebilir mi?
bu arada o sapsarı olan kısımlar çimin en güçlü olduğu bölgelerdi, her hafta kesim boyuna ilk onlar geliyordu.

Mantardan ziyade alg ve kara leke'den şüpheleniyorum. birde çimlerimin dibinde binlerce küçük sinek var? Bu sineklerin bir fonksiyonu olabilir mi?

ermansayman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön