Konu: Limon
View Single Post
Eski 13-08-2014, 23:30   #4
bahceseven
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-07-2014
Kola şişesine ekmem forumda yazılanlar doğrultusunda oldu limon ağaçlarının kazık kök yaptığını ve bitkinin gelişimi sırasında bu köklerin önemli olduğunu ve ne kadar derin kaba ekersem o kadar iyi olacağını okudum.bir limondan çıkan 6 çekirdeğin 6 sıda çimlendi kimi hızlı büyüyor kimi yavaş şimdilik hepsini aynı kapta yetiştirmeyi ve içlerinden en fazla 1 veya 2 tanesini aday olarak seçmeyi planlıyorum bakalım hızlı koşan mı çabuk yorulacak yoksa büyük balık küçük balığı mı yutacak ayrıca zamanla düzelme olurmu bilmiyorum ama bazı fideler bildiğiniz kambur bir görünüme sahip şekil vemeden doğal görünüşlü güdük ağaçlarım olacak galiba inşallah uzun yaşarlar. Ayrıca pet bardak olayı bana ders oldu hem toprağı iyice güneşte kavurttum havalandırdım hemde eskisinden az suluyorum hemde kola şişesinin altına delik açmakla kalmadım iyi bir drenaj için ufak taşlar koydum bu arada ben limon ağacı kadar suyu seven bir bitki görmedim bilginize

Şimdi bu bitkilerin gövdesi kurşun kalem kalınlığına gelene kadar hiç dokunmayı düşünmüyorum hem o zamana kadar tekniklere vakıf olurum ağacımın beslenmesi gerekse bakımı konusunda yorumlarınıza açığım Şimdilik güle güle...

Düzenleyen bahceseven : 21-08-2014 saat 12:13
bahceseven Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön