View Single Post
Eski 05-06-2014, 22:11   #1526
batık
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-06-2014
ismail bey,şimdi bakacak olursak burda 1- ilk yapılan göz aşı tutmamış, onun üstünde yapıldığı düşünülen rengine benziyen ikinci göz aşının sağ tarafındaki parçanın şişmediği,beslenmediği görülüyor.yanındaki sarı sıvı fidanın öz sıvısı orayı kapatmış.2-üstteki aynı renkteki parça alttaki parçanın ürünümü ve üstten anaç kendini büyütünce bu parça yarıldımı.4-bu parçada tutmadı ve gelişmedi ve anacın kendi gözü beslenince içindemi kaldı.böyle birçok olasılık var.ben ceviz aşısını şu ana kadar hiç yapmadım.burada asıl önemli olan bu işin piri defalarca aşı yapmış kişilerin görüşü.bu olay bir iki gündür sıkıntı yarattı.Fidanı kaldırıp atacaksın kurtulacaksın.aslında fidandada sorun yok. sorunu yaratan bu fidanı incelemeden gönderen fidan satıcısında. Sorunu kendisine ilk ilettiğimde fidanın gayet sağlıklı olduğunu kendilerince hiçbir sıkıntının olmadığını söyledi.biraz diretince fidanın altı anaç (beyaz) ile üstteki rengin (yeşil) farklı olması sebebiyle fidanın aşısını tuttuğunu söyledi.aşı yerine tırneğımla bastırdığımda yeşil(canlı) olduğunu anlayacağımı belirtti.ben 152. mesajdaki gözün patlamayıp deri halini aldığını söyleyince de fidanı inceleyeceklerini söyleyip kendilerine ulaştırmamı istediler.işi ilginç yanı biraz korkmaya başladım çünkü bu konuştuğum fidancı ilk söylediği noktadan farklı bir noktaya geldi.madem aşısı sağlam neyini inceliyeceksiniz diye sorduğumda bizce aşısı sağlam dediler.biran ameliyat edip içini inceliyecekler düşünmedim değil.birde söyledikleri fidan kendilerine göre sağlammış .onlara söküp gönderecekmişim.fidan bu mevsimde sökülür mü ?kurur dediğimde sağlam olduğunu anlarlarsa fidan göndermiyeceklermiş.bu çıkmazdaki durumu ben mi yarattım o zaman ona göre fidan gönderilseydi dediğimde mesailerimi bitti **** bana verecek cevaplarımı kalmadı anlayamadım?bu olay diğer konudaki roman tarzı (polatlıda bir ceviz bahçesi olayına) benzedi. fidanı kaldırıp atmayı düşünmüyor değilim.

batık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön