View Single Post
Eski 29-05-2014, 00:03   #1531
refik yıldız
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2014
İsmim Refik YILDIZ.
Gaziantep'te kurulu bulunan BMR TARIM'ın yönetim kurulu başkanı,İstanbul Ünv.Teknopark'ında (TEKMER) kurulu bulunan DİBİOTEKNOLOJİ şirketinin yönetim kurulu başkan yardımcısıyım.B5A,B5A Ribo ve Naturel sıvı organik gübrelerin tescili BMR TARIM'a,diCO sıvı organik gübrenin tescili ise DİBİOTEKNOLOJİ firmasına aittir.Maden yüksek mühendisiyim. basılmış ve yayınlanmış 4 adet kitap ve bir adet de şiir kitabım mevcuttur. 9 yıl devlette 9 yıl da özel sektörde çalıştım.2 yıl üniversitede görev yaptım.DPT (Devlet Planlama Teşkilatı(ında 5 yıl ihtisas komisyonu üyeliği 10 yıl da başkanlığı yaptım.8 yıldır önce gübre ve sonra da bioteknoloji konusu ile ilgili çalışmaktayım.Yaptığımız ürünlerin bir kısmına TÜBİTAK,BİLKENT ÜNV.ve DPÜ den bilimsel raporlar aldık.FDA ya başvuruda bulunduk.Ülkemizde ilk olarak biyolojik yem katkı maddesi üretim iznini aldık.Bir kısım ürünlerimizi İst.Ünv.Çapa Tıp Fak.Uygulamalı Tıbbi Genetik Bölümünde analize tabi tutturarak bakteriolojik analiz balgelerini aldık.Türkiye'de ilk bakteri izolasyonunu yapan firmalardan birisiyiz ve şu an 100'ün üzerinde bakteri izolasyonunu gerçekletirdik ve saf halde ürtimini başardık.Tüm aleyte konuşmalara,saldırılara engellemeler rağmen yolumuz devam etmekteyiz.DDT'yi parçaladık.(TÜBİTAK'ta yapılmış ve raporlanmıştır).Lindan (for hekza klor benzen) de sonbakteri zicirini üretmeye çalışıyoruz.tek zincirimiz kaldı.(Bu çalışma da TÜBİTAK'ta yapılmaktadır.)Aynı zamanda Gazi üniversitesi'nde hayvan yem katkı çalışması sürdürülmektedir.
EPİKTATOS 'kuş havlayamadığı zaman mutsuz değildir,o ötemediği zaman mıutsuz olur;köpek ise ötemediği zaman mutsuz değildir,o havlayamdığı zaman mutsuz olur.'demiş.ama kuş ve köpekten bir üst yaşam formu olan bazı insanların havlamaları ile ilgili olarak malesef bir şey söylememiş.Haddini bilmek büyük erdemdir.ama haddini bilmeyene bildirmek gerekir.Ben ilk defa bir meydan okuma teklifini kabul ediyor ve Selahattin beye bize meydan okuyanlarını ürünleri ile karşılaştırma yapması için dilediği kadar ürün göndereceğimi bu platformda ilan ve taahhüt ediyorum.Hodri meydan.Ama yıllardan beri çamur atanlar benim yukarıda açıkça yazdığım gibi neden kariyerlerini özgeçmişlerini açıkça yazamıyorlar.mailinin başına profosör yazmakla pabuçlarımın profesörü olabilirler ama ne mühendis ne profesör ve ne de adam olabilirler sadece sahtekar olurlar.Ama biz Amarikadan Avusturalyaya TÜRİYEDE ÜRETİLEN ürünleri satmaya çalışmaya devam edeceğiz bazıları da Niğdeden,Diyarbakıra,Oradan Kocaeline,Ankaraya ve Gazipaşaya kadar insanları dolandırmaya ve aldatmaya devam etnektedirler bu bir Türkiye gerçeği malesef.Bu devrin en geçerli mesleği aldatma ve dolandırma nasıl olsa ve bazı pabuçlarımın profesörleri bunu çok iyi yapmaktadırlar.Ama bu profesörler liseyi kaç senede bitirdiğini de yazmalı değiller mi?Bunlar en yakın arkadaşlarını nasıl dolandırdıkların ve zavallı çiftçileri nasıl dolandırdıklarını ve kene gibi emdiklerini yazabilirlermi? Sanmam.Meslek sırlarını ortaya koyarlar mı hiç? ne de olsa meslekleri bu.
ben yine epiktatosun sözünü tekrar etmiş olayım.kendime yakışanı yapayım.ama mehmet akif rahmetliden bir dize ekleyeyim.'.........BİR UTANMAZ YÜZ BÜTÜN SERMAYELERİ.........'
Peki böylesi hayasız yüzlere ne yapılır????
saygılar

refik yıldız Çevrimdışı   Başa Dön