View Single Post
Eski 14-11-2013, 09:01   #116
ametarasu
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-09-2013
Ben bu buğday çimi olayına pek güvenemiyorum. İnsan sağlığı söz konusu olunca harcanılan paranın bir ehemmiyeti kalmıyor. Haliyle işgüzarlar insanları en çok "sağlık" kisvesi altında kandırmaya çalışıyor.

Virüsleri dahi "aşı" satabilmek için insanlara bulaştırabilecek kadar gözü dönmüş sermaye sahipleri mutlaka vardır.

Bilmiyorum belkide endişelerim beyhude ama Bebek Yapım Bakım Onarım: Buğday Çimi ve Suyu bu linkteki bir ifade dikkatimi celbetti. "Herşeyden önce kendinize bir buğday çimi sıkacağı almanızı öneririm. İyi bir meyve sıkacağı çok pahalıdır ama kendinizin ve ailenizin sağlığına yapabileceğiniz en büyük yatırımdır." bu ifadeyle; sanki başka türlü kesici, doğrayıcılarla, rondoyla vs. yapılabilecek bir işlemi ; "ailenizin sağlığı herşeyden önemlidir" maskesi altında buğday çimi sıkma makinası almaya teşvik ediyor. Ben burada bir artniyet sezdim ve açıkçası rahatsız oldum. Kanser ve beyin tümörü yüzünden ailemden 3 kişiyi toprağa verdim. Bu süre içerisinden çaresizliğin insana neler yaptırabildiğini, sağlık konusunda ne kadar hassas olduğumuzu da gözlemledim.

Bunlar benim düşüncelerim, inşallah evham yapıyorumdur.

ametarasu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön