View Single Post
Eski 05-10-2013, 22:19   #973
nevsehirli
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
sayın form üyeleri ben kendi fikrimi söylüyorum bu ceviz hem ülkemizde hemde dünyada sırrı daha tam anlamıyla çözülememiş bir meyve ağacı b i kaç gündür yabancı ülkelerin ceviz bahcesi videolarını izliyorum adamların bahcesinde fidan aralığı nerdeyse 2 metre ve ne taç şeklinde nede başka özel bi şekilde budama filan yapılmamış kimileri çalı gibi olmuş birbirine girmiş sürgünleri kimilerinide makina ile rast gele budama yapıp boydan ve yanlardan alarak ağacı küçültme yapıyorlar ülkemize gelirsek taçlanma budama diye bi şekil var kimileri onu tavsiye ediyor kimileri cevize bıcak vurulmaz budanmaz diyor herkes bişeyler söylüyor okuyor yazıyor vs.. bizmi doğru yapıyoruz **** yabancı ülkelermi bilemedim ama adamların ağaçlarındada verim 10 numara adamlar teknolojyi konuşturuyor biz ise buduyoruz asıyoruz kesiyoruz ama bir turlü sağlıklı bol ürün alamıyoruz uzun lafın kısası biraz boş konuşuyoruz gibi geliyor bana kimse üstüne alıp darılmasın bende dahi genel olarak söylüyorum saygılarımla .....

nevsehirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön