View Single Post
Eski 14-08-2013, 16:37   #208
hkn1907hkn
Yeni Üye

hkn1907hkn's Avatar

Giriş Tarihi: 31-08-2011
Merhaba arkadaşlar ;

Özelden bir kaç su kabağı yetiştiren meraklı dostlara mesaj atmıştım sonra burayada yazmaya karar verdim. Bende silivride ki organik tarım yapmaya çalıştığım arsamda yetiştirdim geçen sene yanlız çok küçük oldular ( ortalama 15 - 20 cm ) cinsleri öyle olabilir mi bilmiyorum ya da susuzluktan fazla büyümedi o da olabilir yazlığımın garajında birbirine deymeden astım iyice kurudular fakat çok ufak olduğu için içimden işlemek gelmiyor. Sizlerden rica etsem elimizde ki tohumları değiş tokuş yapabilir miyiz ? Su kabağı işlemek için Dramell marka bir hobi aleti aldım ve elimde ki susaklar ufak olduğu için pek gösterişli durmuyor açıkcası bir de bu sene yine ektim geçen ay ama çok geç kaldım gibime geliyor yaklaşık boyları 20 - 25 cm oldu sizce onlardan mahsül alabilir miyim bilgilendirirseniz sevinirim. Bu arada yerli tohumu elimden geldiğince kollamaya ve yaymaya çalışırım genellikle arsamın bulunduğu bölgede ki komşularım ile tohum alış verişi yaparız fidelerimizi kendimiz yapmaya çalışırız bu sene yine son hasadı yetiştirdiğimiz sebzeleri tohumluk için ayıracağız bu tohumlardan da isterseniz gönderebilirim kendi yetiştirdiğiniz domatesi dalından koparıp direk yemesi inanılmaz zevkli gerçekten

hkn1907hkn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön