View Single Post
Eski 26-07-2013, 11:01   #661
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Arkadaşlar ışık durumu nedeni ile çok istediğim gibi çıkmasa da aralarından seçtiğim resimler aşağıda. Eski bir evde görmüştüm. Yıkılmak üzere olan. Kayalık yamaçta da muhtemelen aynı çiçeği görmüş ve resimlerini uzaktan çekmiştim. O kadar maviş Campanula çiçeği aradıktan sonra tesadüfen resimlere bakarken aynı çiçek olduğunu düşünmeye başladım. Hava çok kötü olduğu için güve çok güzel görünmesi nedeni ile onu çekmeye çalışıyordum. Yabani halde çan çiçeği de başka bir yerde gördüm. Ancak onun resimleri de çok iyi olmadı. Benim yeni aldığım yerde oldukları için onlarda problem yok. Güzel resimlerini daha sonra yüklerim.
Eklenti 420749

Eklenti 420750

Eklenti 420751

Eklenti 420752
Daha önce bu bitkinin adı nedir bölümünde bu mesajı göndermiştim. Ancak cevap veren olmadı. İnternette aramalarımda çok çeşitli olduklarını bir kısmının da ülkemizde yetiştiğini gördüm. Ankara'dan küçük çiçekilisini bulduktan sonra Eskişehir toplantısında minik bir kök şu anda iki yaprağı yaşıyor muhtemelen tuttu. Ankarada bahause gittiğimde campunala carpatica olarak büyük çiçekli ama yukarıya doğru açanı nihayet bularak aldım. Şu anda nedense getirmemişler. Değişik renklerini katmerlilerini bulabilirsem çok güzel olacak. Tabi bunlardan üretmeye çalışacağım.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön