View Single Post
Eski 08-07-2013, 14:47   #102
limon_sever
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smnunal Mesajı Göster
Sayın limon sever,

Hasadınız bol sağlığınız yerinde olsun.

İlk hasatta biraz geç kalmışsınız bundan sonraki ürünler daha düzgün olacaktır. Dipteki yaprakları yarıya kadar temizleyiniz bitkiniz hava alsın birde sulamayı ihmal etmeyiniz daha öncede belirttiğim gibi bu bitki hayvan gübresi, çapalama ve suyu çok sever birde güneşli ortam oldumu karşığını ilk donlara kadar fazlasıyla alırsınız. Bundan sonra bu patlıcan çeşidi vazgeçilmeziniz olacağına eminim. Her türlü yemeği özellikle dolması çok güzel olur bir patlıcandan 3 adet dolmalık parça çıkar. Ürünüzün fazlasını dolmalık olarak oyduktan sonra ipe dizerek kurutarak kışın veya istediğiniz zaman kullanmak üzere değerlendirebilirsiniz.
Sayın smnunal,

Teşekkür ederim. Sayenizde patlıcan yetiştirme zevki yaşıyorum.

Evet biraz geç kaldık. Koparıp koparmama da kararsız kaldık. (Kıyamadık yani koparmaya Gelip giderken bakıp duruyorduk. Seyirlik ömre bedel gibiydi.) Evet ben temizlemesemde yapraklar kendi kendini buduyor. Toprağı örtecek şekilde koyun gübresi serdim. Toprağın içinde de 3-5 tane gübre solucanı var. Solucanlarında biraz etkisi var sanırım. Sulamayı düzenli yapıyorum. Şimdilik sulama ile ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Çapalama yapamıyorum. Bir keresinde biberleri çapalayım dedim. Biberler kökleriyle gelince bıraktım çapalamayı, yapmıyorum artık. Çapalamada acemiyim biraz.

Değerlendirme tavsiyelerinize uyacağım. İnşallah fazla fazla çıkar da dediklerinizi yapabiliriz.

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön