View Single Post
Eski 11-06-2013, 20:13   #3670
ERKEN48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Benol Hazaroğlu Mesajı Göster
Tek kök nasıl dallanıp budaklandı. 2 metreden sonra mı?
Aslına bakarsanız fazla dallanıp budaklanma yok.Ana gövdeden 2 dal oluştu.Birini telin üzerinde sağa diğerini sola yatırdım.Tüm bu sürgünler bu iki daldan çıkıyor. Arkadaşlar ben bu konuda çok tecrübeli değilim.Şu kadarını anlatayım özellikle büyümesi konusunda karamsar olan arkadaşlar olabilir.Ben de 3 tohumdan sadece birini çimlendirdim.Geçen yıl hazirana kadar bitki oldukça cılız ve kısa idi. sıcakların başlaması ile herşey değişti.Selluka sıcak ve güneşe bayılıyor. Geçen ağustosta benim selluka ilk yılı olmasına rağmen şimdiki halinden daha gelişmişti.Bu sene budama da hata yaptım.Birazda eşe dosta çelik olsun diye fazla budadım.Çünkü selluka yetiştiren hiç kimseyi görmedim. Eğer şartlarınız uygunsa kök bölgesi hariç direk güneş ışığı alan bir yere dikip ara sıra gübreleyip birde kırmızı örümcek mücadelesi yaptınızmı olmaması için bir neden yok. ****** bu saydıklarım fazlasıyla yaşadığınız bölgenin iklim şartlarına da bağlı.Ustalarımızın affına sığınarak bunlarda benim nacizane anlatacaklarım. Teşekkürler.

ERKEN48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön