View Single Post
Eski 01-06-2013, 16:12   #78
suplilumas
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-06-2011
Sayın maraşlı
her gün sulamanıza gerek yok kuruyor derken neyi kast ettiğinizi tam anlamadım kütük suyu çeker ve nemli kalır bu şekilde kalması ve üzerinin kuruması sorun değil. Kütük kuruyor demeniz için kütüğün tamamen kuruyup çatlamış olması gerekiyor. Yani kuruyan kütükte çatlaklar oluşur. Eğer çatlama değil de sadece üzeri kuruyor diye endişe ediyorsanız bu normal bir durum. Kütüğün üzeri değil içi önemli. Eğer içindeki nemi kaybediyor kuruyorsa bir yerde yanlış yapıyorsunuz. Seçtiğiniz kütük diyecem ama filizlenme dahi yapmış kurumamış yani tam olarak nasıl kuruduğunu anlamadım.
Torbalara delik açmama konusunda da yanılıyorsunuz yine uygulamada bir yerde yanlış yaptığınızdan dolayı delik açınca düşük yapıyor mantarlar. Mantarın poşeti delecek gücü yoktur kendiliğinden deliyorsa zaten sizin mantarlar o kadar çoğalıyor ki torbaya sığamayacak hale gelip torbayı parçalıyorlardır. Ben başka açılama bulamadım sizin uygulamanızdaki duruma. Eğer düşündüğüm gibi ise siz 10 kilo alacağınız torbadan 1 kilo mantar alıyorsunuz demektir.

suplilumas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön