View Single Post
Eski 29-05-2013, 11:05   #180
dere1974
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fetih 1970 Mesajı Göster
sayın dere 1974 sizin yazdığınız yazı üzerine buraya üye oldum,çok teşekkür ediyorum.aslında buraya üye olmayı hakedecek kadar bahçem bile yok ama seviyoruz ne yapalım.1 dönüm kadar bahçem var,10 yıllık ceviz ağaçlarımdan istediğim verimi bi türlü alamadım,kimisi hasattan sonra sopayla dallara vur diyor,kimisi bıçakla çiz diyor.hele bağzı ağaçlarım 3-5 adetten fazla ceviz vermiyor,ticaret gibi bir düşüncem yok ama insan emeğinin karşılığını dallarda görmek istiyor.hepinize kolaylıklar diliyorum
Sayın fetih1970 teşekkür ederim. Bu forumda tecrübelerimizi paylaşıp birimizin yaptığı hatayı diğerleri yapmasın, doğru yapılanları diğerleri de yapsın diye uğraş veren birçok arkadaş var. Sonuçta bu paylaşımlar sayesinde bilgimiz günden güne çoğalıyor. Vesselam asıl konuya gelecek olursak fidanlarınızın meyve vermeyişi için çok fazla sebep olabilir; çok erken çiçek açıp geç donlar sebebiyle, kendini tozlamayan bir çeşit ise tozlayıcı eksikliğiyle, güneş görmemesi sebebiyle, vs. Bahar başlangıcında dişi çiçek açıp açmadığını, zamanını, çiçeklerini uç dallarda mı yoksa yan dallarda mı gösterdiğini cevaplayabilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim.

dere1974 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön