View Single Post
Eski 22-05-2013, 17:22   #89
vetman996
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mtugrul33 Mesajı Göster
Sn.Kızıltan,Ben 29 ekim 2012 den itibaren kilosu 5 tl den başlayarak bu güne kadar çilek sattım.Kasım- Aralık-Ocak ve Şubat ayları içinde ortalama 2 tl den satışlarım oldu.Benim çileğin üretilmesiyle ilgili bir sorunum yok.Sorunum ürettiğim ürünün para ettirilmemesi.Çiftçiler örgütlenip kooperatifleşmedikleri sürece bu sistem devam edecektir.Çiftçilerimiz kimseye güvenemez hale gelmiş.Çileğin en fazla üretildiği bahar aylarında çilek fiyatları 1 tl ye kadar düşürüldü.Antalyada kilosu 3,5 ve İstanbulda 5 tl iken burada 1 tl den çilek satıyoruz.Bizlerin emeği ve alınteri üç beş komisyoncu ve Anamur Belediyesinin vurdumduymazlığı ile resmen sömürülmektedir.Bu duruma dur diyen bir Allahın kulu da çıkmıyor.Ben bu yıl yaklaşık 16 ton çilek ürettim.Ortalama satış fiyatım(tüm sezon ortalamam) 1,3tl.Yapılan masraflar ,iş gücü bu işin cabası.
Size başarılar dilerim.Saygılar..
Sayın mtugrul Bey Merhaba.
Biz deneme seramıza çileği geç diktiğimiz için Nisan başı itibariyle satışa başladık. ilk satışlarımıza 4 tl.den başladık daha sonra 3 tl. olarak satışlar yaptık. Bugünlerde satışımız 2.5 tl. Bugünlerdeki problemimiz sıcak nedeniyle çileğin fazla dayanmayıp bozulmaya başlaması. Bu da satılabilirliğinin önündeki en büyük engel. Sizin bu konudaki önerileriniz nedir. Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön