View Single Post
Eski 30-04-2013, 00:06   #202
bulut55
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-04-2013
Damlama sulama

Selam arkadaşlar,ben Samsun Çarşamba da yaşıyorum ve çocokluğumdan bu güne yazları tarımla uğraşıyorum.İnşaat mühendisliği öğrencisiyim.Sizlerden damlama sulama hakkında tavsiye almak istiyorum.Evimizin bahçesinde yıllardır 4 adet seramız var ve sondaj suyuyla ve borularla suluyorum,ve damlamaya geçmek istiyorum malum daha faydalı fakat 3 bin tl gibi bir fiyat istediler ben de kendim kurmaya karar verdim ve 1 haftadır baya araştırdım ve sizlerin yazılarını okudum ve beğendim yardımınızı istiyorum.İki sorum olacak .birincisi sondaj soyum var ve gayet temiz ve bol ayrıca sulamada kullandığım bir dinamomuz var ve aynı kuyuya bağlı bir adet de hidrofor var.Seralarımızın 3 tanesi yan yana ve dördüncüsü de batı yönünde arkalarında bulunuyor,bahsettiğim sondaj da bunun hemen yanında bulunuyo.Sistemi dinamoyamı yoksa hidroforamı kurmalıyım hangisi daha iyi olur ve kaçlık boru kullanmamı tavsiye edersiniz?{seraların boyutu 3 tanesi yaklaşık 45 m ve 7 m ,diğeri 50 m 8 m genişlikte.Ben bu alanda salatalık biber patlıcan,domates üretmeye çalışıyorum] Şimdiden teşekkür ederim.

bulut55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön