View Single Post
Eski 08-04-2013, 14:22   #9
ddmk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-02-2012
gübre konusunda çok bilgi sahibi değilm ama NPK da böcek oluşmaz, hayvan gübresi yapıyor ama . Ben o yüzden hiç kullanmadım. NPK 8-8-8 çok yetersiz genel itibariyle 20-20-20 kullanılıyor yanlış hatırlamıyorsam ama şuan verebilirsiniz hafta bir **** 10 günde bir üzerindeki talimata uygun olarak ilave yapın. Enzime gelince kendi yaptığınız gübre diyebilirim kısaca hemen tarifini vereyim 5 lt su şişesine 500 gr pekmez (ben 2.5 litre şişeye 300 gr pekmezle hazırlamıştım ), soğan, sarımsak ve limon hariç mutfak artığı ben neler koyduğumu söyleyeyim 1-2 tane biber, kabak, elma, mandalina , yumurta kabuğu, çay, kaymak, muz kabuğu, yoğurt çorbası, havuç, ekmek içi ve bu tarifi bana veren sn safranlı içerisine tırnak ve saç koymamıda önermişti bu atıklar 2 kilo kadar olacak ben göz kararı koymuştum.( 2,5 lt ile yapılacaksa 1-1.5 kilo atık) şiede kalan kısmı su ile dolduruyoruz ve üzerine 1 tane balon geçirip balonda 1-2 delik açıyoruz ki patlamasın .yaklaşık 1 ay sonra hazır olacaktır. mutfak artıklarınız parçalanıp beyaz küfler üstünde bırıktımı
bu gübre hazırdır. Sıcak havada 15 günde hazır geliyor. en son enzimnizi süzüyorsunuz. ve ben göz kararı sulama suyunun içine karıştırıyorum ortalama 1 ltye 1 kapak. Çok karışık anlattım galiba size link vereyim orda görürsünüzde hazırlama şeklini http://www.agaclar.net/forum/temel-k...htm#post925321

ddmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön