View Single Post
Eski 03-06-2007, 14:41   #21
_Abraham
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-06-2007
limon ağacı

Konuyu okurken kendi limon ağacımdan bahsetmek istedim.... babam için hatırası çok büyük bi ağaç.... bundan tam 33 yıl önce babamın asker arkadaşı babama ayrılırken hatıra olsun diye bi limon ağacı vermiş.. bamam onu o zamanlar oturduğu gecekondunun bahçesine dikmiş ama o zamanlar evlerinde ayrıca bi kümesi varmış ve tavuklar onu kemirmişler babam çok üzülmüş ve onu oradan söküp bi saksıya dikmiş aradan yıllar geçp büyümeye başlayınca bamam onu budamış sonra tabi aradan yıllar geçtikçe saksıya uyum sağlamış...
şimdi evimizin balkonunda duruyor bilek kalınlığında bi kökü ve iki tane uzanmışiki parmak kalınlığında budağı var.... ve şuan yemyeşil.... o ağaç hiç limon yapmadı ve onun limon yapık babamın görmesini istiyorum
bunun için benim yapabileceğim bi kolay aşılama yöntemi **** başka bi metod varmı...
o ağacı veren arkadaşı yıllar önce öldü ve babam için o ağaç çok önemli dallarında limonlar onu çok mutlu eder..

hangi hatıra bu kadar uzun yıllar canlı kalabilirki bana yardım ederseniz çok sevinirim......

_Abraham Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön