View Single Post
Eski 23-11-2005, 11:15   #14
E®TY
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2005
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina
bilgi sahibi olduğuna dair nasıl cümleler kurulabilir?
bu konuda yanı agacların kesılememesı konusunun yasal bır destegının oldugunu anlatın anlamındaydı..

--------------------------------
Sevgili Atilla Abi,
telaşınızı çok iyi anlıyorum. Vermiş olduğunuz emeğin bu denli boş ve gereksiz birkaç insan tarafından yitip gitmesine gönlünüz razı olmuyor. ama daha önceden ayzdıklarımı okuma fırsatınız olduysa orman kanunlarımızda herhangi bir ağaç toprak ile buluştuktan sonra yanı dikiminden hemen sonra kamu malı olarak tanımlanır. sizin bahçenizde bulunan ağaçlar da keza şuan öyleler. onların kesilmesine siz nasıl karşı çıkıyorsanız ben de şuan burdan karşı çıkma hakkına sahibim. Kimse inkar edemez ki o ağacın şuan bana faydası var orda olmasıyla. bunun için gereken yerlere başvurmuşsunuz bir de tavsiyem bulunduğunuz bölgeye bakan orman işletmesine derdinizi anlatmanızdır. Bu konuda yardıcı olabilirler fakat sadece bilgi paylasımı olarak yardım edebılırler cunku agaclarınız orman sahasında olmadıgından sadece sızı yonlendırebılırler. yer olara sehır ıcı oldugu ıcın beledıyeler ılgılenmelıdır. daha once de basıma gelen hadıselerden bılıorum bıraz beledıyenın sıkıstırılması ıle bu ıs hallolu dıye dusunuyorum. bır de mumkunse beledıyeye ımza toplamanızın bır yararı olup olmadıgını danısırsanız cunku sızde bılırsınız kı boyle konularda beledıye orada yasayan halkın cogunlugu bır ıstekte bulunmadan cogu zaman harekete gecmezler.
umarım agaçlarınıza bır zarar gelmez. Kestıklerı takdırde yasal olarak dava acma hakkınız oldugunu ve buyuk ıhtımalle davayı lehınıze cevırebılecegınızı kesme taraftarı olan ınsanlara bırkez daha soylersenız sanıyorum kı yıldırabılırsınız.
Saygılarımla Ertuğrul YILMAZ

E®TY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön