Konu: maltız
View Single Post
Eski 23-01-2013, 21:00   #9
captainmemo
Yeni Üye

captainmemo's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Yeni bir mangal almayı düşündüğüm için yapı marketlerde bakınıyordum ama beğendiğim bir mangal ie karşılaşmadım. Kimi çok basit malzemeden yapılmış bir kaç defa kullanıldığında parçalanacak cinsten kimi de yapısına göre çok pahalı mangallar idi. Maltız konusunda ki yazılarınızı okuduğumda bana en uygunun Maltız olduğuna karar verdim. İnternette biraz araştırdığımda sizin resimde ki maltızın eşini uygun fiyata kütahya da bulunan bir yerde buldum. Bugün kargo ile geldi. Almak isteyen olursa yazsın adresi verebilirim. Maltız ın titiz ve düzgün yapılmış ancak orta ızgarası saçtan yapılmış bence döküm ızgara olmalıydı ki ısı kaybı olmadan var olan ısı korunabilsin.Ancak sorun değil nalburlarda 30 cm çapında döküm soba ızgarası alarak bu sorunu da çözdüm.

Maltızı daha kullanmadan önce fırın inşaatımdan kalan 1.5 cm ateş tuğlaları ve şamot harcı ile iç çeperini kaplamayı dşünüyorum. Ancak Kaplamadan sonra döküm ızgaranın yerinden çıkmayacağını düşünürsek alt bölümde ki külleri temizlemek çok zor olacak. Bu konuda sizlerin de fikrinizi almak isterim.

Düzenleyen captainmemo : 23-01-2013 saat 21:04 Neden: resim yayında çıkmadı
captainmemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön