View Single Post
Eski 19-01-2013, 09:40   #39
mmanager
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Çocukluğumdan beri hep hayallerimi süsler böyle bir şey , bahçesinde çocukların oynayacağı kendi domatesimizi biberimizi ekeceğimiz bir bahçe bir kaç tane tavuğun olduğu yumurta toplayacağımız evin içinde şömineyi yakıp ateşin başında oturacağım çatı katındaki odada uyuyacığım ve gökyüzünü seyrederek çatıda pencere olması gerek tabii o zaman .Hormonsuz yiyeceklerle sağlıklı besleneceğimiz bir bahçem olsa diyorum ayağımız toprağa değsin bahçesinde gelen misafirleri ağırlayacağımız bahçesi renk renk çiçeklerle dolu bir bahçem olsun diyorum.Bazen beyaz keçilerden bir tane besleyip de onun sütünden de faydalanabilirmiyiz acaba diyorum o zaman bahçemin 2-3 dönüm olması gerekir diyorum ,bu keçi hadi ipini koparıp bahçedeki sebzeleri yerse diyorum ama gübresini de bahçede kullanırız diyorum.Bu hayaller daha farklı hayvanlarla bahçedeki ağaç eviyle değişik versiyonlarda büyüyor...Aslında çocukken gittiğimiz bir yayla evimiz vardı şimdi hala duruyor ama 100 km uzakta olduğu için her zaman gitme şansımız olmuyor yazın sadece bir kaç defa gidebiliyoruz .Yazın okullar kapandığında gidip açıldığı zaman gelirdik ve yaz gelmesini iple çekerdik şimdi hep o günlerin özlemiyle yaşadığımız ve orada geçen günlere hiç doyamadığımız için böyle bir yerde yaşamak istiyorum.En çok da Adanaya kar yağmadığı için kışın giderek kardan adam yapmayı ve kartopu oynamayı hayal ederdik geçen yıl mart ayı sonunda gittik fazla kar kalmamıştı fakat çocuklar kartopu oynayabildi ben ağaçlara aşı yapmaya uğraşıyordum ....İnşallah gerçekleşir bu hayal....

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön