View Single Post
Eski 14-01-2013, 19:43   #51
Mustafa_cmbz
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2012
Merhabalar sevgili yalandünya59 hocam,

Evet cihaza manuel olarak elle istediğiniz ec değerini set edip gerektiğinde tekrar değiştirme imkanımız olacak..Bu durumun en büyük artısı digital ortam da set edilen değerleri (gsm back up sistemi ilave edilir ise) uzaktan erişim ile değiştirilebilir olması olacak...

Bunların dışında temiz pratik ve köylü mehmet amcanın kullanıbilecek bir yapıda olması (digital kol saatinden saat tarih ayarlamak gibi birşey) büyük kolaylık sağlayacak...Ayrıca gösterge panelinde ayarlanılan değer ölçülen değer kıyaslaması yapılabilinecek..

Bunların dışında bahsettiğiniz bitki tanıma ( ben bitki kodlama diyiyorum buna) her bitkinin istediği değerleri hafızaya gömerek kullanıcıya daha da pratik bir yapıda kullanım suna bilir...Fakat ben bunun yanında bu değerleride değiştirilebilir olması taraftarıyım...

* atıyorum defult olarak hafızaya çilek için 2.2ec girildi ama kullanıcı kendince denemeler yapmak istiyor ve bitkinin değişimlerini ec'ye bağlı olarak gözlemlemek istiyor...Buna olanak sağlamak için bu ayarların da değiştirilebilir olmasını gerektiğini düşünüyorum...Tabi bu konuda yenilikçi fikirlere açığım...

*Ve ayrıca ekstradan düşündüğüm her bitkinin gelişim dönemlerine göre verilecek ec miktarınıda bu tabloda kodlamak gibi bir düşünce var aklımda...

yani şöyleki..:

* atıyorum çilek fide döneminde 2.2 ec istiyorsa ve 1 ay sonra 2.4 ec istiyorsa bunlarında tablolarını oluşturup defult değerler olarak sunmayı düşünüyorum...tabi yine bu değerler değiştirilebilir olacak...

Bunların dışında bu bilgilere erişebilmek için ayrı bir menü altında toplayıp buraya erişimi kısıtlamak gibi bir düşüncem de var...tuş kombinasyonu ile basit bir şifreleme yapacağım bu menülere erişim için...sebebi ise olası kötü amaçlı erişimleri engellemek olacaktır...

en son haddede gsm backup kısmı ile erişimi de eklediğimizde uzakta iken dahi bütün değerlerin msj ile takibi yapılacak olup yine kritik durumlarda müdahale şansı da tanıyacağız kullanıcılara...

Mustafa_cmbz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön