View Single Post
Eski 08-01-2013, 21:22   #3141
ncp1963
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ejder01 Mesajı Göster
sayın ncp1963

farklı yıllarda temin edebildiğim için yaşlarda farklılık var tabi genel olrak 4 diyebiliriz maraş yöresinin cevizi biraz bende fazla 8 yaşında olanıda var ama verim düşük

Diğer cinslerin verimliliklerini gözlem yapmak için her cinsten 5 er adet dikim yaptım chandler fernette kaman bilecik şebin maraş18 toros1 yavuz1 farklı yörelerden verimli denilen ırklardan gelenleri dikktim bu cinsler arasında ucları tek soğuktan etkilenen chandler oldu. chandler için bilgi almak istediğim her fidancı farklı bilgi verdi. bu yüzden denemek amaçlı 5 adet dikktim bu yıl yine gözlemlicez soğuktan yine etkilenecekmi

yöremin (Adana feke) iklim şartlarına göre bileciği soğuk vurabileceğini düşünmüştüm ama soğuktan etkilenmedi fakat verim çok kötü

Şimdilik Benim gördüğüm en iyi uyum sağlayan şebin oldu gelişimi ve meyve vermesi iyi gibi

geçen yıl resimledim leptoba aktardım fakat leptob arızlanınca yedek almadığım için uçup gittiler önceki yıl yavuz ve maraşın cevizini çekmişim onu ekleyeyim

selamlar sizden ricam bu sene mümkünse ağaçların uyanma zamanlarından başlayarak adım adım kayıt altına alabilirseniz ve bu bilgileri bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz ve sizin yörenizde dikim yapacak arkadaşlar için bilgi hazinesi hazırlamış olursunuz

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön