View Single Post
Eski 23-11-2012, 10:56   #2829
ladikli
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sedatkso Mesajı Göster
arkadaşlar benım bı sorum olacak cok merak edıyorum ankarada cvız yetıstırmeyı dusunuyorum rakım 1050 m su var hıc maras 18 yetıstıren gordunuz mu veya bu cıns hakkındakı yorumunuz nedır maraş 18 mi chandler mı karar veremedım *** acıl.

sn.sedatkso,rakım 1050 ve ankara..karasal iklim görülüyor büyük ihtimalle bu yüzden chandleri es geçin derim,ilkbahar erken donlarından etkilenmediğini ama sonbahar donlarından çok etkilendiğini bir çok kişi söylüyor..yabancı çeşit olarak fernor dikmenizi tavsiye ederim..maraş18 k.maraşın yüksek rakımlarında güzel verim verdiğini okudum..m.sütyemez hocanın ceviz hattı sayfasından ayrıntılı bilgi alabilirsin,ben de bir kaç gündür bu çeşidi araştırıyorum,maraş dan birisiyle nette tanıştım detaylı bilgi için onu arayacağım..
bölgenizdeki ceviz bahçelerini görmeden kesinlikle karar vermeyin bence..forumda da ankaradan arkadaşlar vardır mutlaka,onlardan ve diğer tecrübeli arkadaşlardan daha faydalı bilgiler alabilirsin..
bu başlığı baştan okursan bir çok sorunun cevabını da bulabilirsin..ben öle yaptım

ladikli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön