View Single Post
Eski 06-11-2012, 15:00   #2993
kelebek çalısı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi naturefan Mesajı Göster
İlginiz için çok teşekkürler. Jeton düşüp de 'Big leaf plants' olarak arattığımda, buldum sanırım. O görmüş olduğum bitki bir Philodendron olabilir. 10 ve 9b de yaşayabiliyormuş.

Eklenti 343762

Philodendron(Selloum)
Neden teşekkür ediyorsunuz ki , nasılsa yanıtı kendi kendinize buldunuz

Sorunuzu ilk yönelttiğinizde size verdiğim yanıtı kaale alarak, verilen linkteki fotoğrafları inceleme zahmetinde bulundaydınız bu kadar yorulmazdınız.

Buradaki size yardımcı olması için verdiğim linkte Philodendron çeşitleri (species) zaten mevcuttu...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi naturefan Mesajı Göster
İsimlerini tam bilmesem de, daha önce görmediğim çok az bitki vardır. Bu bitkiyi yıllar önce görmüştüm; fakat netteki aramalarımda hiç karşılaşmadım. Hatırladığım: Birbuçuk metre boylarında, geniş yırtık yapraklı kabak bitkisi görünümündeydi.
Fikrimce iddialı konuşsanız da pek bir şey bilmiyorsunuz, bitki adlarını ve yanıtlayanları formata uygun olarak yeniden düzenlemek en başta olmak üzere.

Bir daha sizin mesajlarınızı yanıtlamayacağımdan emin olabilirsiniz.

Sn. malina' nın mesajında vurguladığı en son cümleden de ders almamışım ki yeniden yanıtlamışım sizi.

Tüm sorumlu üye arkadaşlarımdan kendi sorumsuzluğum adına ve gereksiz yer işgali adına özür dilerim.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Başa Dön