agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Yarım Kalmış Bonsailer
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-07-2008, 11:25   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Şenol Dalkıran/bonsai çalışmalarım

Elimdeki bonsai adaylarını zaman zaman ekleyeceğim.İlk ağaçım gürgen telleme yaptım ama görüş ve önerilerinizi dikkate alacağım.İlk telleme deneyimim diyebilirim.Bu ağaçda ilk olarak yaprak küçültme yapmıştım nihayet yeni yapraklar görünmeye başladı.Tam çıktıklarında bakalım ne kadar küçülme sağlanmış,yeterli olmazsa bir sonraki sene tekrar bu uygulamayı yapacağım.İlk fotoğraf ilk hali,sonra yaprak küçültem, son foto telleme ve yaprakların tekrar çıkışı.Budanması gereken bir kaç dal daha var ama ağaçın alacağı forma göre onları sonraya bıraktım belki kulllanabilirim.En alltaki fotoğrafda ağaçın diyer yüzü.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg DSCF2967.JPG (40.5 KB, 125 views)
Dosya Türü: jpg DSCF2969.JPG (35.4 KB, 124 views)
Dosya Türü: jpg DSCF3080.jpg (21.3 KB, 124 views)
Dosya Türü: jpg DSCF3079.jpg (23.7 KB, 122 views)
şenol dalkıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2008, 23:35   #2
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2007
Galeri: 69
Güzel ağaç dostum, ağacı yakından gördüğümde yorum yaparız beraber. Sevgiler.

vyssera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2008, 13:23   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Sayin Senol dalkiran, guzel bir agaciniz var. Vyssara'nin verecegi bilgilerle ve birlikteki calismalarinizla onu daha guzel bir agac yapacagindan eminim. calismalari bura paylasmayi unutmayiniz.

Izin verirseniz, agaciniz uzerinde ordugum, onemsiz gibi gorunen ama bence onemli bir bir noktaya sizin ve diger uyelerin dikkatini cekmek istiyorum.

Agac uzerine sarilan tellerin uclarini acikta birakmaniz hem sizin icin hem de baskalari icin tehlikelidir. O yuzden teller sarildiktan sonra uclarini bu agacta oldugu gibi olmasin. en azindan tel uclarini asagiya dogru kiviriniz.

Hepinize guzel bonsai calismalari dilerim.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2008, 18:37   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Yaprak küçültme yaptığım gürgen yeniden yaprak çıkardı,eski yaprakların yerine çıkanlar nispeten küçülsede bu işlemi yaptıkdan sonra çıkan yeni yapraklar normal boyutta çıktı,seneye bu işlemi tekrarlamak gerekecek.Bu işlem sonrası yeni sürgünlerde çıktı yeni dal diziliminde bunları kullanmaya çalışacağım.İkinci ağaçımı daha saksıya almadım bir dalı kendiliğinde aşağı doğru sarkık bir durumda bende telle hafifçe eğip bağladım nasıl görüneceğine bakmak için.Hangi tarzı uygulayacağıma daha tam karar veremedim kıvrık dik tarza da uygun,şelale tarza da,ağaçı biraz daha inceleyip karar vermeye çalışacağım.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 22.jpg (21.5 KB, 64 views)
Dosya Türü: jpg DSCF3085.jpg (32.3 KB, 64 views)
şenol dalkıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024