agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Yarım Kalmış Bonsailer
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-11-2009, 20:51   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2007
yalovabonsai / Bonsailerim

Merhaba arkadaşlar.Oluşturmaya çalıştığımız bonsai müzesinde yer alan bazı ağaçları sizlerle paylaşmak istedim. Fotoğraf kalitesi için özür dilerim.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 100_1167.jpg (31.4 KB, 158 views)
Dosya Türü: jpg 100_1168.jpg (35.7 KB, 158 views)
Dosya Türü: jpg 100_1175.jpg (37.8 KB, 158 views)
Dosya Türü: jpg 100_1183.jpg (28.8 KB, 156 views)
Dosya Türü: jpg 100_1157.jpg (44.8 KB, 157 views)
yalovabonsai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2009, 01:46   #2
Ağaç Dostu

ardentlion's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2008
Hepsi çok güzel ama 1175 numaralı fotoğraftaki ağacı çok sevdim elinize sağlık.
Tamamını görmek isteriz.

ardentlion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2009, 07:25   #3
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Selamlar Sayın yalovabonsai. Yaklaşık Üç yıldır bonsai' ye merak salıp sevdalandım.
Her gece billahsa kışın 100 lerce bonsai resimleri inceliyorum. sanırım milyonu geçmiştir izlediğim
Bonsai fotoraf sayısı.

Bonsai ye bizden çok önce başlayan bu insanlar. Gerçekden çok güzel eserler ortaya çıkarıp sergiye hazırlıyorlar.

Sergiye çıkarmadan önce mutlaka tüm çevrelerden öneri alıp aldıkları her öneriyide değerlendiriyorlar.
Sizin açmak İstadiğiniz müzeye inşallah ileride ağaç koyacak insanlarda çıkar.
Bu aşamada müzelik gördüğünüz ağaçları burada yayınlayıp bizlerin fikrini öğrenmeye çalışmanız çok doğru bir karar.

Arkadaşlar öneri ve tavsiyelerini sanırım sizden esirgemeyeceklerdir.
Benim fikrime gelince ben henüz yolun başındayım bonsai 'ciyim diyemem.

Ama bonsaici olmamam göreslleri değerlendiremem anlamına gelmez .
Bir çok insan Fırıncı değildir ama Fırıncıdan iyi anlayabilir ekmeğin güzel olup olmadığını.
Bu müzeyi oluşturmadan önce. Bana göre örnek müzeleri sanal olarak da olsa bir dolaşın derim. Mutlaka öğreneceğiniz bieşeyler olacaktır.

Sizin bu ağaçlarınız Çok Çok güzel Birer Bonsai ADAYI henüz bonsai olmamış sanat değeri biraz demek istiyorum ama. Ağaçlar sadece sökülüp bonsai saksısına yerleştirilmiş.
Kolay gelsin.

Düzenleyen Harun Parlak : 08-11-2009 saat 16:34
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2009, 10:05   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Iyi gunler sayin Yalovabonsai.
Tekin beye katiliyorum, Muzeden once sanat degeri olan bonsailer ortaya cikarmaliyiz ki bir gun o eserler, her yerde oldugu gibi devlet destegi ile bir muzede toplanip sergilensin.

Belki siz Turkiyede bonsain ne oldugu bilinmeyen bir donemde, bonsai ile ilgilenen, bircok zorluklara ragmen ilk bonsai calismalari yapmiya calisan birisiniz. Ama Turkiyede su an bonsai toplantilari, bonsai atolye calismalari yapiliyor, bilgiler paylasiliyor ve dunya standartlarina yakin bonsailer nasil yapilabilir diye calismalar oluyor.

Kisilerin yaptigi calismalardan, ortaya cikan bonsailerle su an sadece ozel kolleksiyonlar olusturulabilecegini dusunuyorum. Ki sizin agaclarinizi topladiginiz yer de sizin ozel kolleksiyonunuz olabilir.

Ileriki yillarda bircok deneyimli bonsaiciler olacaktir, belki tum bonsaiciler ayri ayri kulubler altinda toplanacaklar bu kulupler de devetin destekledigi bir kurum altinda birlesecek ve iste o zaman icinizden cikacak bonsaiciler tarafindan olusturulacak bilirkisiler tarafindan, kurallara, estetik guzelliklere gore secilecek agaclar bir muzede toplanacak, Bonsaide o noktaya gelmek icin daha bir sure, Turkiyede bonsai yolunda yurunmesi gerektigini dusunuyorum.

Not: agaclarinizin fotograflarini burada paylasmaya devam edip, Diger uyelerin goruslerini sorabilirken, deneyim ve bilgilerinizden yaralanip diger uyelerin agaclari hakkinda da da gorus ve dusuncelerinizi belirtmelisiniz ki bonsai konusunda el birligi ile ulasmak istedigimiz noktaya ulasalim.

Kolay gelsin.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2009, 22:25   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2007
Sayın Ali H. Ali ve Tekin yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. 10 yıldır bonsai üzerine çalışıyoruz ve şu anda satış amaçlı yetiştiricilik yapıyoruz.Bir ağacın bonsai sıfatını alması ve sanat eseri değeri taşıması için uzun zaman ve itinalı çalışma gerekli. Ancak bu güne kadar elimizdeki potansiyeli yüksek pek çok ağacı henüz zanaat eseri aşamasında elimizden çıkardık. Zaman yetersizliğinden dolayı da arzu ettiğimiz itinalı çalışmaları layıkıyla yapamadık.
Müze oluşturmaktaki amaçlarımızı şöyle sıralayabiliriz.
-Potansiyeli olan ağaçları belirleyip muhafaza etmek
-Ağaç türü ve bonsai stillerinin örneklerini oluşturmak
-Yıllar içerisindeki gelişimlerini kaydetmek ve paylaşmak
-Diğer bonsaiseverlerinde katılımlarını ve katkılarını sağlamak
-Bonsai faaliyetleri için 365 gün açık bir mekan oluşturmak.

Girişimimizi zamanla gelişecek ve olgunlaşacak bir tohum olarak görüyoruz. Mevcut mekanımız ve ağaçlarımız sayın Tekin'in gösterdiği dünya çapındaki müzelerin çok çok gerisinde.Ancak, sabır ve sevgiyle çalışılırsa önümüzdeki tek engel zaman.

Bugün birkaç resim daha gönderiyorum. İyi akşamlar.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 100_1153.jpg (70.1 KB, 122 views)
Dosya Türü: jpg 100_1154.jpg (64.6 KB, 123 views)
Dosya Türü: jpg 100_1160.jpg (40.1 KB, 121 views)
yalovabonsai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2009, 14:07   #7
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Raw materyel olarak elinzide ki örnekler güzel.
Zaten gerekli konulara Ali ve ve tekin bey değinmiş.

Evet vakitsizlik ve ticari anlamda yapılan uygulamalar gibi zaman alıcı işlerden dolayı elinizdeki örnekler üzerinde çalışmalar yapmak zor.

Bildiğiniz üzere bonsai Görsel bir sanat eseri.

Bir raw malzemenin işlenerek görsel bir eser ortaya çıkarmak biraz içden gelen bir olgu **** sürekli görsel vizyonların tekrar tekrar incelenmesi ile kazanılan zanaatsal bir uyguylama.

Agaclar.net olarak size bu görsellerin işlenmesi ve istenilen estetik yapıya dönüşmesi konusunda yardımcı olmak isteriz.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024