agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üzümsü Meyveler (http://www.agaclar.net/forum/uzumsu-meyveler/)
-   -   Dut ağacı budama (http://www.agaclar.net/forum/uzumsu-meyveler/20374.htm)

Dutlubahçe 05-08-2016 08:02

Hafta sonu ben de kara dutu budayayım, bakalım ne olacak. Sonucu sizinle paylaşırım.

aydemiraydın 05-08-2016 09:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe (Mesaj 1475117)
Hafta sonu ben de kara dutu budayayım, bakalım ne olacak. Sonucu sizinle paylaşırım.

ziraat mühendisiyim fakat dutla ilgili bilgim yok ve ne yazıkki buralarda dut hakkında bilgisi olanda yok. o yüzden 50 den fazla meyve üzerinde araştırmayı tek başıma yapmak durumundayım.
bir çok çeşit bizim iklimimize uygun değil. fakat bazı dutlar özellikle amerkan illonis çeşidi buraya çok iyi uyum sağladı. bodur amerikan dutu, yerli siyah dutu denemelerim iyi sonuç verdi.

idris şenol 06-08-2016 20:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aydemiraydın (Mesaj 1475129)
ziraat mühendisiyim fakat dutla ilgili bilgim yok ve ne yazıkki buralarda dut hakkında bilgisi olanda yok. o yüzden 50 den fazla meyve üzerinde araştırmayı tek başıma yapmak durumundayım.
bir çok çeşit bizim iklimimize uygun değil. fakat bazı dutlar özellikle amerkan illonis çeşidi buraya çok iyi uyum sağladı. bodur amerikan dutu, yerli siyah dutu denemelerim iyi sonuç verdi.

niye hocam !!!ben dut hakkında çok bilgiye sahibim:confused:
yeme konusunda,nerelerde dut ağaçları var:mad: kim sahipli kim sahipsiz :confused:bunları çok iyi bilirim:D

Dutlubahçe 08-08-2016 10:47

Alıntı:

Evet, kara dut ağacını dün budadım.Sonucu merakla bekliyorum. Şimdiye kadar yazın hiç ağaç budamamıştım. Budamayı ağaçlar yapraksız iken, sonbaharda veya kış sonunda yapardım.

Dutlubahçe 28-08-2016 12:50

Alıntı:

Dün bahçeye gitmiştim. Üç hafta önce budadığım kara duta baktım, herhangi bir meyve oluşumu göremedim.

aydemiraydın 28-08-2016 13:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe (Mesaj 1477625)
Dün bahçeye gitmiştim. Üç hafta önce budadığım kara duta baktım, herhangi bir meyve oluşumu göremedim.

benimkilerde hala dut var. biri zaten Amerikan Yediveren (Illinois Everbearing) bir diğeride kara dut fakat çeşidini bilmiyorum. ikiside budanınca dut yaptı.

Dutlubahçe 28-08-2016 17:49

Sayın aydemiraydın bu amerikan yediveren dutunun meyve büyüklüğü ile rengi ve tadı hakkında bilgi verebilir misiniz?

aydemiraydın 31-08-2016 12:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe (Mesaj 1477646)
Sayın aydemiraydın bu amerikan yediveren dutunun meyve büyüklüğü ile rengi ve tadı hakkında bilgi verebilir misiniz?

tadı süper. yere düşünce dağılmıyor. şah dutun minyatürü gibi fakat küçük değil uzunluğu 5 cm. kadar. çok hızlı gelişiyor. erken donlara aldanmıyor. soğuğa dayanıklı.

aydemiraydın 31-08-2016 12:17

bir kaç gün evvel bile amerikan yediveren dutunun meyvesini yedim. daha geçen yıl dikmiştim . bir karış boyu yoktu.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024