agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-09-2010, 10:39   #211
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Erzurum Erzurum olalı böyle güzellikler görmemiştir herhalde. Keşke bu güzelliklerinizin bulunduğu mekan yol kenarında biryerlerde olsaydı da herkez bunların farkına ve zevkine varabilseydi.
Tebrik etmek şöyle dursun, sözün bittiği yer burası. Daha ne söylenebilir ki.
Allah emeklerinizin karşılığını eşinize ve size her zaman daim kılsın.

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2010, 12:04   #212
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Sayın Vildan hanım çok teşekkürler. Lithopslar çok hassaslar, nekadar az su verseniz de onlara çok gelmiş olabilir. Su fazlası dışında pelte haline gelmezler. Ben de çok lithops kaybettim sulama yüzünden ama tecrübeyle birşeyler kazanılıyor. Eminim tekrar lithops aldığınızda daha dikkatli sulayacaksınızdır tecrübenizden dolayı.

Mustafa bey yorumlarınız çok değerli benim için. Gerçektende benden başka bu bitkileri bu çoklukta Erzurum'da yetiştiren yok. Keşke dediğiniz gibi yakın olsaydı da herkes görebilseydi. Eşim ve ben de sizlere teşekkür ederim.

Şimdi asıl eylül 1 den beri balkonumuzda çiçek açan bitkilerimizin bizlere hediyelerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eklenen Resimler

AizoaceaeFAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2010, 12:05   #213
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

...

Eklenen Resimler

Eski 04-09-2010, 12:06   #214
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

....

Eklenen Resimler

Eski 04-09-2010, 12:09   #215
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

.....

Eklenen Resimler

Eski 04-09-2010, 12:11   #216
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

......

Eklenen Resimler

Eski 04-09-2010, 12:12   #217
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

.......

Eklenen Resimler

Eski 04-09-2010, 12:16   #218
Ağaç Dostu

Şapkası olanlar lütfen şapkalarınızı çıkarınız!!!!!!!!!!!

GÜLSEN_ beğendi.
Eski 04-09-2010, 12:23   #219
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Ben çıkardım şapkamı.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2010, 12:27   #220
Ağaç Dostu

Sayın AizoaceaeFAN, etiketlerini göremediğim güzellerinizin bazılarının isimlerini bildirmek istedim.
212. mesaj son resim Mammillaria decipens,
216. mesaj ilk resim Mammillaria guelzowiana,
215. mesaj sondan ikinci guelzowiananın solundaki uçuk pembeli mammillaria boolii.

Düzenleyen mrmusti : 04-09-2010 saat 12:32 Neden: Eksik yazdığım için.
Eski 04-09-2010, 12:49   #221
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Sevim hanım çok sağolun, Mustafa bey bazılarının etiketi yoktu. Çok teşekkürler hem yorumunuz için hem de bilgilendirdiğiniz için...

Eski 04-09-2010, 13:05   #222
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Ne demek, bir şey güzelse güzeldir değil mi Bu arada kıskandığımı da itiraf etmeliyim. Zaten mustafa beyin sitesinde balkon kaktüslerine bakarken çakılı kalıyorum fotoğraflara. Taner beyin sitesini açtım bakınıyordum sizin fotoğraflardan sonra

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2010, 19:00   #223
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Eksik olmayın, biraz fazla özen biraz fazla ilgi onları mutlu etmeye yetiyor.

Eski 06-09-2010, 19:11   #224
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Galeri: 19
Ben de bu güzelliklere şapka çıkartıyorum.İnanasım gelmedi bu kadar çeşitin bir evde olmasına.Maşaallah sera gibi.Emeklerinize sağlık.

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2010, 20:32   #225
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Galeri: 21
Hepimiz kendimizce katüs seviyoruz ama "karşılıklı sevgi" ve "ilgi" ancak böyle resmedilebilirdi.

PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2010, 16:12   #226
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu Mesajı Göster
Ben de bu güzelliklere şapka çıkartıyorum.İnanasım gelmedi bu kadar çeşitin bir evde olmasına.Maşaallah sera gibi.Emeklerinize sağlık.
Teşekkür ederim... Sera yapacak kadar geniş bir teraslı eve sahip olsaydım kesinlikle yapardım ama şimdilik balkonla idare ediyorum. İlerde nasip olurda böyle bir evim olursa sera yapıp bitki sayısını onbine çıkarmayı planlıyorum.

efekentli beğendi.
Eski 07-09-2010, 16:15   #227
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant Mesajı Göster
Hepimiz kendimizce katüs seviyoruz ama "karşılıklı sevgi" ve "ilgi" ancak böyle resmedilebilirdi.
Teşekkür ederim, gerçekten ilgiye karşılık veriyorlar.

Eski 10-09-2010, 13:16   #228
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Galeri: 19
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Teşekkür ederim... Sera yapacak kadar geniş bir teraslı eve sahip olsaydım kesinlikle yapardım ama şimdilik balkonla idare ediyorum. İlerde nasip olurda böyle bir evim olursa sera yapıp bitki sayısını onbine çıkarmayı planlıyorum.
Ne diyorsunuz.Yapmayın 10000 ciddi bir sayı.Hani kaktüs sevdası bir kere başladı devamı gelir diyenler gerçekten çok haklılar o zaman.Ne diyeyim hayalleriniz gerçek olur inşaallah.

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2010, 12:33   #229
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
yeni kaktüs fotoğrafları ve çiçeklerini bekliyorum merakla,10.000 yolunda başarılar...

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2010, 15:20   #230
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Kıskanmaya başladım. Hatta iyiden iyiye hasetleniyorum galiba çok kötüyüm. Şu ana kadar gördüğüm en güzel kaktüsler sizde. ( şaka bir yana) Muhteşemler doğrusu. Birşey soracağım 54. mesajınızda 4. resimdeki kaktüsünüz çok fazla ilgimi çekti. ismini öğrenebilir miyim acaba.ismine göre nerelerden temin ederim bir araştırayım öğrenince.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2010, 13:19   #231
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Sevgili AizoaceaeFAN
Dun itibariyle canli lithopslarim kargoyla geldi size soracagim soru su; bir tanesi ciceklenmis digerleri cicekli degil simdi sulayacak miyim ve sulayacaksam fisfis mi tercih etmeliyim yoksa bayagi cicek sular gibi mi sulamaliyim?
Bir de su vermeyi ne zaman kesmem gerek?
Tesekkur ederim

pegasus79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2010, 17:02   #232
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2009
Aman Allah' ım bunlar nasıl güzellikler böyle. Eridim bittim mahvoldum Bir milyon 41 kere maşallah

cenan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2010, 23:07   #233
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Eriyen, biten ve de mahfolan biri daha var burada. Allahım bu nasıl bir sevgi ve ben başarınızın ve sabrınızın önünde saygıyla eğiliyorum. Harikalar, muhteşemler...
Hele ki mini minnacık litopslara bile çiçek açtırmışsınız ya ... Sözün bittiği yerdeyim. Tüm yüreğimle kutluyorum sayın AizoaceaeFAN.

Düzenleyen aygün : 17-09-2010 saat 23:08 Neden: harf hat.
aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2010, 14:11   #234
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Selamlar...
Yaklaşık 10 gündür siteye bakamadım. Yazdıklarınıza zamanında cevap veremediğim için üzgünüm. Şimdi hepsini cevaplayacağım.
Sevgili Taner bey (Antalya kaktüs ticaret) ve eşi Tülin hanıma buradan tekrar selam ve sevgilerimi yolluyorum. Birkaç gün önce yanlarındaydık eşimle. Sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar hem sohbet etme imkanı bulduk hemde serayı doya doya gezdik ve fotoğrafladık. Koleksiyonumda olmayan 100 civarı bitkiyi de sipariş ettim. Onlar gelince yeni saksılarına koyduktan sonra birkaç gün içinde fotoğraflarını siteye ekleyeceğim.

Bu arada balkonuma tam bir haftadır bakamadım, döndüğümüzde 30 kadar conophytum ve 10 kadar lithops tomurcuklanmış. Yakında sizlere yine bu muazzam bitkilerin çiçekli hallerini fotoğraflayıp ekleyeceğim.

Sayın yağ-mur sanırım mesajınıza yukarda yazdıklarım arasında cevap vermiş oldum, çok yakında tüm tomurcuklar açınca fotoğraflar yine eklenecek. Malum conophytumlar ve lithopslar sonbahardan itibaren çiçekleniyorlar.

Sayın ayse afyonlu teşekkürler öncelikle. Kaktüs sayımız oldukça fazla (300 civarı). Artık nadir türler toplamaya başladım.Şu an Lithops ve Conophytumlar gözdem. Kaktüslerde hobi olarak doyum noktasına ulaştım sanırım. Zaten Taner beyden olsun, yurt dışından olsun artık ender türleri almaya çalışıyorum. Bu kaktüs de öyle bir tür. Tam ismini şu anda çıkaramadım ancak Taner beyde bile sayısı bir elin parmaklarından az olan bir kaktüs. İsmini bulup eklemeye çalışacağım.

Sayın pegasus79 lithopslarla ilgili detaylı bilgiye benim tüm mesajlarımın içinde ulaşabilirsiniz ayrıca forumda lithops konu başlığını inceleyebilirseniz orada ayrıntılı olarak yazmakta. Ben yine de özetle toprağının içi tam kuruyunca tek bir seferde bol su verin alttan akıp gitsin, hava güneşli olmalı ve bitki üzerinde damlacık bırakmamalısınız. Sulama peryotlarını ve dönemlerini tam okumadan bence sıradan bir bitki yetiştiriyor gibi davranmamalısınız. Çünkü bu bitkileri alıp yetiştiremeyenlerin sayısı oldukça fazla. Bitkinizi kaybetmemeniz için lithops konu başlığını okumanızı tavsiye ederim. Bitkileriniz sağlıklı büyür inşallah...

Sayın cenan hanım çok teşekkür ediyorum yorumunuza.

Sayın aygün hanım bilmukabele saygılar sunarım. Çok sağolun. Oldukça üzerine düştüğüm bir hobim, sonuçları böyle güzel olunca daha bir aşkla bakıyorum artık onlara.
Herkesin gönlündeki gibi bitkileri olur inşallah.

evdeçiçek ve acemi25 beğendi.
Eski 19-09-2010, 17:23   #235
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Hepsi de çiçeklenmiş halleri ile muhteşem görünüyorlar Sn.AizoaceaeFAN sanırım size yetişmek çok zor ama takipteyim

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 10:28   #236
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Selamlar...
Yaklaşık 10 gündür siteye bakamadım. Yazdıklarınıza zamanında cevap veremediğim için üzgünüm. Şimdi hepsini cevaplayacağım.
Sevgili Taner bey (Antalya kaktüs ticaret) ve eşi Tülin hanıma buradan tekrar selam ve sevgilerimi yolluyorum. Birkaç gün önce yanlarındaydık eşimle. Sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar hem sohbet etme imkanı bulduk hemde serayı doya doya gezdik ve fotoğrafladık. Koleksiyonumda olmayan 100 civarı bitkiyi de sipariş ettim. Onlar gelince yeni saksılarına koyduktan sonra birkaç gün içinde fotoğraflarını siteye ekleyeceğim.

Bu arada balkonuma tam bir haftadır bakamadım, döndüğümüzde 30 kadar conophytum ve 10 kadar lithops tomurcuklanmış. Yakında sizlere yine bu muazzam bitkilerin çiçekli hallerini fotoğraflayıp ekleyeceğim.

Sayın yağ-mur sanırım mesajınıza yukarda yazdıklarım arasında cevap vermiş oldum, çok yakında tüm tomurcuklar açınca fotoğraflar yine eklenecek. Malum conophytumlar ve lithopslar sonbahardan itibaren çiçekleniyorlar.

Sayın ayse afyonlu teşekkürler öncelikle. Kaktüs sayımız oldukça fazla (300 civarı). Artık nadir türler toplamaya başladım.Şu an Lithops ve Conophytumlar gözdem. Kaktüslerde hobi olarak doyum noktasına ulaştım sanırım. Zaten Taner beyden olsun, yurt dışından olsun artık ender türleri almaya çalışıyorum. Bu kaktüs de öyle bir tür. Tam ismini şu anda çıkaramadım ancak Taner beyde bile sayısı bir elin parmaklarından az olan bir kaktüs. İsmini bulup eklemeye çalışacağım.

Sayın pegasus79 lithopslarla ilgili detaylı bilgiye benim tüm mesajlarımın içinde ulaşabilirsiniz ayrıca forumda lithops konu başlığını inceleyebilirseniz orada ayrıntılı olarak yazmakta. Ben yine de özetle toprağının içi tam kuruyunca tek bir seferde bol su verin alttan akıp gitsin, hava güneşli olmalı ve bitki üzerinde damlacık bırakmamalısınız. Sulama peryotlarını ve dönemlerini tam okumadan bence sıradan bir bitki yetiştiriyor gibi davranmamalısınız. Çünkü bu bitkileri alıp yetiştiremeyenlerin sayısı oldukça fazla. Bitkinizi kaybetmemeniz için lithops konu başlığını okumanızı tavsiye ederim. Bitkileriniz sağlıklı büyür inşallah...

Sayın cenan hanım çok teşekkür ediyorum yorumunuza.

Sayın aygün hanım bilmukabele saygılar sunarım. Çok sağolun. Oldukça üzerine düştüğüm bir hobim, sonuçları böyle güzel olunca daha bir aşkla bakıyorum artık onlara.
Herkesin gönlündeki gibi bitkileri olur inşallah.
Sevgili AizoaceaeFAN; verdiginiz cevap icin cok tesekkur ederim. Inanin 10 gundur siteyi 2 kere okudum ve daha once de tohumdan lithops calismalarim olmustu ve maalesef hepsini kaybetmistim o zamanda herseyi dikkatle okuyup uyguladigimi dusunmustum ama sulamada hata oldu sanirim. Bundandir ki bu sefer cok daha dikkatli olmaya calisiyorum. Dun sabah bir corba kasigi kadar bir miktar su verdim hepsine fakat sizin mesajinizi okuduktan sonra galiba az verdim diyorum ama yine de tam kurumadan vermemeye calisacagim sanirim. Bu arada sabah kalktigimda bir tanesinin tepeden hafifce burusmaya basladigini gordum; okudugum kadariyla bu su vermem gerektigini gosteriyor ama dun suladigim dusunulurse ne yapmam gerektigini anlayamadim Bitkilerimi alali 5 gun oldu ve onlara zarar vermek istemiyorum.

acemi25 beğendi.
pegasus79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 12:52   #237
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Sayın pegasus79, lithopslarla ve conophytumlarla ilgili her tür soruyu bildiğim kadarıyla cevaplarım, siz o buruşukluğun biraz daha artmasını bekleyin derim. Bitki yüzeyindeki buruşukluklar uzaktan farkedilebilecek hale gelmişsse su verin. Bu süre uzayabilir 10-15 günü bulabilir (yaz ayları olsa dahi), çünkü susuzluğa dayanıklılar. Su verme konusunda diğer sukulentlere nazaran bu bitkiyi sulamayı unutmanızı tavsiye ederim. Çünkü susuzluktan değil fazla sudan ölürler.

Sayın günebakan teşekkürler umarım zamanla sizde istediğiniz bitkilere ulaşırsınız, ben çok fazla bitkiye sahip değilim en azından küçük bir terasta sera yapana kadar da çok bitkim var diyemeyeceğim çünkü çokluk ve azlık göreceli olduğundan ben henüz yeterli bitkiye ulaşmadım..

acemi25 beğendi.

Düzenleyen AizoaceaeFAN : 20-09-2010 saat 13:18 Neden: ekleme
Eski 22-09-2010, 11:38   #238
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Selamlar, Lithops fulviceps v. fulviceps 'Aurea' lar çiçek açtılar. Tabi iki ayrı bitki olduğundan hemen tozlaştırdım. Bu muazzam fulvicepsler umarım tohum tutar...

Eklenen Resimler

Eski 22-09-2010, 13:08   #239
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Sayın AizoaceaeFAN sayfanızda yeni mesaj görünce Erzurum'dan haber var diye seviniyorum. Ben de Lithops alıp yetiştiremeyenlerden biri olarak ilgiyle takip ediyorum.
Taner Bey'den gelecek yenilerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum. 100 çeşit mi dediniz ?

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2010, 16:04   #240
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
100 çeşit inanılmaz....heyecanla bekliyoruz...bu arada benim minik liposumda açtı ekleyecegim inşaallah resimlerini...sevgilerimle...

liposlarınızda çok çok güzeller...

Seabert74 beğendi.

Düzenleyen bıcırık : 22-09-2010 saat 16:05 Neden: ekleme
bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024