agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Poweralpha / Balkon, ev (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/41499.htm)

celalim01 14-12-2017 18:12

Önemli olan sayfanızı açmış olmanız. Hayırlı olsun sayfanız. Çiçekleriniz güzel güzel bizlere mutluluk versin. Arada çalarız bulduğumuzu )))

Mahmut Tebir 14-12-2017 20:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1525189)
Önemli olan sayfanızı açmış olmanız. Hayırlı olsun sayfanız. Çiçekleriniz güzel güzel bizlere mutluluk versin. Arada çalarız bulduğumuzu )))

Teşekkür ederim.

Mahmut Tebir 25-12-2017 12:21

1 Eklenti(ler)
Açelyam açmaya başladı. Yeni aldığımdan dolayı rengini bilmiyordum. Beyazmış. Ben kırmızı istiyordum. Neyse her rengin bir güzelliği var.

Mahmut Tebir 25-12-2017 12:25

1 Eklenti(ler)
Sedum palmerim çiçeklendi. İsterdimki her tarafı çiçekle kaplansın. Ama uç kısmı çiçeklendi.

Mahmut Tebir 25-12-2017 12:29

1 Eklenti(ler)
Kalanchoe çiçeğim yavaş yavaş çiçeklerini göstermeye başladı. Saksıda 2 renk var. Biri sarıymış diğeri pembe olması lazım.
--------
Düzeltme: Diğer renk pembe değilmiş. Turuncu açtı. Olsun o da güzel.

Mahmut Tebir 04-03-2018 23:12

1 Eklenti(ler)
Klonşom çiçeklerle doldu taştı. Saksısı artık taşıyamiyor boyunun uzunluğundan. Bu kadar neden uzadı anlamadım.

Mahmut Tebir 05-03-2018 21:44

1 Eklenti(ler)
Muskari,nergis ve sümbüllerimden küçük bir demet yaptım eve koydum. Balkona devamlı gitmek yerine balkonu eve getirdim. Birde uzun sürse. Bir yerde okudum suyuna az miktar çamasir suyu eklerseniz uzun sürermiş. İnşallah öyledir.

Mahmut Tebir 14-03-2018 10:58

5 Eklenti(ler)
SDurul ablamın gönderdiği bilkiler coştu. Çiçekleri açtı. Yeni dallar oluşturdu. Biraz daha büyüsünler ayrı saksılara alacağım. SDurul ablamın gönderdiği daha bitki var ama resmini çekemedim. Kendisine tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Mahmut Tebir 14-03-2018 11:05

1 Eklenti(ler)
Kamelyam çiçeklerini açmaya başladı. Biraz geç açıyor. İnşallah çiçekler açmadan dökülmez. Çünkü bir tanesi elimi atar atmaz elimde kaldı.

Mahmut Tebir 14-03-2018 11:14

3 Eklenti(ler)
Muskarilerim yavaş yavaş geçmeye başlıyor. Ben böyle bir bitki görmedim. Birkere toprağını başka toprak harcıma karıştırdım. Heryerden muskari çıkmaya başladı. Virus gibi heryeri sardı. Çok çabuk ürüyor.

Dev Amaryllis soğanım uyanmaya başladı. Kocaman çiçekleri çok hoş oluyor.

Çileğim de oradan bende varım diye çiçeğini gösterdi.

Mahmut Tebir 14-03-2018 11:18

1 Eklenti(ler)
Ve sevgili ortancam. Son anda ölümden döndü. 3 baş çiçek sapı gözüküyor. Kısmetse mavi mor çiçek açtıracağım. Bunun için alüminyum sülfatım hazır.

Mahmut Tebir 14-03-2018 11:27

2 Eklenti(ler)
Şakayığı bir internet siteden ribozom olarak aldım. Bu yıl çiçeği olurmu bilemem. Ama büyümesi ve rahatı iyi gözüküyor.

Gardenya bir türlü mutlu olmuyor. Şöyle yemyeşil yapraklı halde göremedim. Üreteyim dedim. Ektiğim çelik hemen kurumaya başlıyor. Gardenyayı çelikle üretmeyi başaran bana bir ulaşsın. Nasıl yapılıyor bu iş.

Mahmut Tebir 14-03-2018 11:42

3 Eklenti(ler)
Sedum palmeri çiçeklerini ikinci kez açıyor. Bu çiçek çok dayanıklı. Soğukmu sıcakmı bilmiyor dayanıyor.

Crassula Muscosa Lycopodioides küstü galiba. Biraz budayayım dedim. Kurudu gitti.
Adeniumlar hiç mutlu değil. Gövdelerinde yumuşama yok. Anlamadığım şey hiç boy yapmıyorlar. Hep enlerine veriyorlar. Boy yapmak için ne yapmalıyım bunlara. Anlayan biri yardım etsin.

Aeonium arboreum schwarzkopf sukulentim aldı başını gitti. Ağaç oldu. Kışın içeri almıştım. Yaramadı galiba. Bu yetmezmiş gibi koyduğum yerden aşağı düşmüş bir dalı kırılmış. Bende onu saksısına ektim.

Mahmut Tebir 14-03-2018 11:49

3 Eklenti(ler)
Bu saksıya yer açelyası ektim. İnşallah güzel çiçeklerini görürüm.

Büyük saksıma kırmızı ve neon kırmızı gül tohumları ekmiştim. Bu kış havalar soğumadığından malesef tohumlarda çatlamadı. Yanlızca 3 adet tohum çatlayabilmış. En sağdaki ne bilmiyorum. Sanki kayısıya benziyor. Kayısıyı yeyip oraya etmiş olabilirler ev ahalisi.

Bende madem 3 tane gül çıktı dedim. Geri kalan boşlukları değerlendirdim. Karışıp çiçek tohumu alıp serptim. Tohumlarda hangi çiçekler var bilmiyorum. İnşallah ot tohumu koymamışlardır.

Şimdilik bu kadar.....

Sevgi Durul 14-03-2018 16:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi poweralpha (Mesaj 1533807)
SDurul ablamın gönderdiği bilkiler coştu. Çiçekleri açtı. Yeni dallar oluşturdu. Biraz daha büyüsünler ayrı saksılara alacağım. SDurul ablamın gönderdiği daha bitki var ama resmini çekemedim. Kendisine tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Değerli kardeşim, sevindim inanın. İnsan bitkilerin akıbetini merak ediyor doğrusu. (Onları evlat gibi görüyoruz ya.) Bundan sonrası içinde sağlıklı ve bol çiçekli olsunlar. :)

Mahmut Tebir 14-03-2018 17:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 1533861)
Değerli kardeşim, sevindim inanın. İnsan bitkilerin akıbetini merak ediyor doğrusu. (Onları evlat gibi görüyoruz ya.) Bundan sonrası içinde sağlıklı ve bol çiçekli olsunlar. :)

Teşekkür ederim ablam.

Mahmut Tebir 01-04-2018 23:11

1 Eklenti(ler)
Frezyam açtı sonunda. Geçen sene yıl almıştım soğanını ama açmadılar. Bu sene 4 tane ektim. 2 tanesi çıktı. 1 tanesi çiçek açtı. Kokusu muhteşem ama.

Mahmut Tebir 01-04-2018 23:15

1 Eklenti(ler)
Ortancalarım çiçek açmaya hazır. Mavi açması için alüminyum sülfat ekliyorum suyuna.

Mahmut Tebir 16-04-2018 12:59

1 Eklenti(ler)
Ortancam çiçeklerini gösterdi. Ama rengi belli değil. Şimdilik yeşil. Ne zaman maviye döner bilemiyorum. Alüminyum sülfat inşallah işe yaramıştır.

Mahmut Tebir 16-04-2018 13:05

1 Eklenti(ler)
Sedum palmeri çiçeklerle doldu taştı. Hâla da çiçeklenmeye devam ediyor.
Yanındaki Aeonium arboreum schwarzkopf tek rozet aldığım sukulent ağaç oldu artık.

Mahmut Tebir 16-04-2018 13:10

2 Eklenti(ler)
Bu da yeni aldığım türk gülü (osiria). Aldığım anda kokladım ama nezle olduğum için bir koku alamadım. Evdekilere test ettirdım. Onlarda bir koku alamadı. İlk defa kokusuz güle rastladım. Gerçekten bu cins kokusuz mu? Ama görüntüsü muhteşem.

Mahmut Tebir 28-04-2018 13:39

1 Eklenti(ler)
Sedum palmeri çiçeklerle doldu taştı. İlk defa bu kadar çok açtığını gördum.

Mahmut Tebir 28-04-2018 13:41

1 Eklenti(ler)
Türk gülü açmaya devam ediyor. Daha üstünde tomurcuklar var. Kışa kadar açar herhalde. :)

Mahmut Tebir 28-04-2018 13:42

1 Eklenti(ler)
Amaryllis kocaman çiçeklerini göstermeye hazırlanıyor.

Mahmut Tebir 28-04-2018 13:44

1 Eklenti(ler)
Ortancam pembe açıyor nedense. O kadar alüminyum sülfat ekledim. Neden işe yaramadı anlamadım.

Mahmut Tebir 29-04-2018 15:08

1 Eklenti(ler)
Amaryllis'im acti sonunda.

david72 30-04-2018 15:11

Sayın poweralpha bitkilerinizin hepsi birbirinden güzel güle güle büyütün. Adeniumunuz boydan ziyade gövde yapar çünkü o bir adenium obesum. Şişman, rombul yani. Size adenium arabicum lazım çok dallansın ve uzasın istiyorsanız.

Mahmut Tebir 30-04-2018 15:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi david72 (Mesaj 1538829)
Sayın poweralpha bitkilerinizin hepsi birbirinden güzel güle güle büyütün. Adeniumunuz boydan ziyade gövde yapar çünkü o bir adenium obesum. Şişman, rombul yani. Size adenium arabicum lazım çok dallansın ve uzasın istiyorsanız.

Teşekkür ederim.

birgecelikgelin 01-05-2018 15:23

Sayın povveralpha amaryllisinizin rengi çok güzel güle güle büyütün

y
l
l

s

Mahmut Tebir 01-05-2018 16:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birgecelikgelin (Mesaj 1538899)
Sayın povveralpha amaryllisinizin rengi çok güzel güle güle büyütün

Teşekkür ederim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024