agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Milla / balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/34618.htm)

Milla 21-05-2014 10:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Eda Ayaz (Mesaj 1286314)
dediğiniz küpeli çiçeğinde uçalma yöntemini geç öğrendim sayın Milla.benimkiler artık tomurcuklandı yakında açacak artık uç alma yapılmaz heralde önceden bilseydim yapardım şu anda da böyle upuzun değil daha dallı budaklı olurdu. frezyalar içinde dediğiniz gibi beklemekten başka çare yok sanırım.

Sayın Eda Ayaz,
Ben de bu çimdikleme yöntemini geç öğrendim ve uygulayamadım.Sizin güzeller açtıktan sonra tohum kapsulleri oluşacak.O zaman en uçlarına uygularsanız dal artıyor.Ben o aşamadayım ve uyguluyorum.Bu senenin ikinci parti çiçekleri geliyor.Sizin kızınız da çok güzel maşallah.Bu frezyalarda başarılı olursam açıp kuruduklarında size tohum ve soğan yollarım isterseniz.Siz de çoğaltmaya çalışırsınız.Yaz kış frezyamız olsa ne hoş olur değil mi?

edacan 21-05-2014 12:43

2 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1286378)
Sayın Eda Ayaz,
Ben de bu çimdikleme yöntemini geç öğrendim ve uygulayamadım.Sizin güzeller açtıktan sonra tohum kapsulleri oluşacak.O zaman en uçlarına uygularsanız dal artıyor.Ben o aşamadayım ve uyguluyorum.Bu senenin ikinci parti çiçekleri geliyor.Sizin kızınız da çok güzel maşallah.Bu frezyalarda başarılı olursam açıp kuruduklarında size tohum ve soğan yollarım isterseniz.Siz de çoğaltmaya çalışırsınız.Yaz kış frezyamız olsa ne hoş olur değil mi?

evet sayın Milla çok güzel olurdu . geçen yaz açmışlardı rengarenk ve mis gibide kokuyorlardı.benim küpeli geçen yılda açtı ama tohum kapsülü görememiştim.solan çiçeklerdemi oluyor? ayrıca tohum ve soğan teklifinize teşekkürler. bende burda arkadaşlara bazen dağıtıyorum çiçek almak istemeselerde zorla veriyorum bazen.
heryer çiçek dolsun çiçekler yayılsın istiyorum aslında.geçen yıl açan bu yıl nazlanan frezyalarımda bunlar.

Milla 21-05-2014 14:50

Sayın Eda Ayaz,
Sizinkiler de çok güzelmiş.Bu yaz da açsalardı çok iyi olurdu.Küpeliler çiçeklerini kendi kendine döküyorlar ve tohum kapsülü çiçeğin bitkiye tutunduğu yerde kalıyor.Onlar yeşil oluyor ilk etapta koyulaşınca toplamak gerekiyormuş.Dalda kurumaya bırakılmamalıymış.Ben de paylaşımlardan öğreniyorum :))

Milla 22-05-2014 14:23

1 Eklenti(ler)
Mandevillam ilk çiçeğini açtı,arkası kesilmiyor.Günde 1-2 karış boy atarak bulunduğu ortamı sarmak üzere hücuma geçti :))

Milla 22-05-2014 14:27

2 Eklenti(ler)
Zambağımın boyu henüz 1 karış bile yok ama üstündeki çiçeklenme 4 lü olacak ve çabuk olacak gibi görünüyor.

Milla 22-05-2014 14:29

1 Eklenti(ler)
Baklalarım nihayet çiçeklendi.

Milla 22-05-2014 14:32

2 Eklenti(ler)
Bu yalın kat dahliayı çok beğeniyorum.Güneş gibi parlıyor.Bakalım diğer çok katlısı nasıl açacak.

Milla 22-05-2014 14:35

1 Eklenti(ler)
Plumeria yapraklanmaya başladı.Acaba çiçeğini ne zaman görürüz?

Milla 27-05-2014 11:59

3 Eklenti(ler)
Bu Kalanchoe Calandivayı dün Migrosta gördüğüm anda rengine vuruldum.Minik güller gibiler ve çok sayıda tomurcuğu var.İnsana pozitif bir enerji veriyor.

münevver48 27-05-2014 20:58

sevgili milla,balkon sayfan hayırlı olsun. çiçeklerin sağlıklı ve güzel.yaşamında çiçeklerin eksik olmasın.hep açsın.açsın ki çevreye güzel enerjiler versin. sevgiler.....

resimsel 29-05-2014 07:54

Sevgili Milla,bir balkona bu kadar güzellik fazla,lütfen paylaşalım:))
Çiçeklerinizin hepsi harika ellerinize sağlık.

Milla 29-05-2014 10:12

Çok üzgünüm,
Üç gündür aşırı sıcak,yüksek nem ve rüzgarla birlikte balkondaki çiçeklerimin en az yarısı,sebzelerimin hemen hepsinin yaprak ve çiçekleri yandı.O kadar hızlı oldu ki olay müdahale bile edemedim.

resimsel 29-05-2014 11:55

Gerçekten çok üzüldüm,insan afet karşısında malesef çaresiz kalıyor.İnşallah kısa sürede toparlarlar.

A_NOMAD 30-05-2014 09:37

Çok geçmiş olsun Sevgili Milla :(
Dün geceki fırtınada benim saksılarımdan da uçanlar olmuş, insanın içi acıyor...
Bu arada mesaj kutunuz dolmuş, size ulaşamıyorum hatırlatayım dedim ;)

Milla 30-05-2014 09:46

Sevgili A_NOMAD,
Size de çok geçmiş olsun.İnsanın gerçekten içi acıyor.İnşallah daha fazla kaybımız olmaz.Mesaj kutumla ilgilendim :))

Milla 31-05-2014 16:36

1 Eklenti(ler)
Bu ektiğim katmerli kırmızı frezyalar.Şu anda 20 cm olmuşlar.Boy uzunluğu 30 cm yazıyor bilgi kartında.Bunların birazı yavrulama yapmış galiba bir iki cm boyunda ufaklar da çıkmaya başladı.Sayın pria gelişimi özellikle sizinle paylaşmak istedim.

Milla 31-05-2014 16:41

2 Eklenti(ler)
Kalanchoe Calandivayı o kadar sevdim ki bir de kırmızısını aldım.Aslında iki renk daha var.Kısmetse onları da almak istiyorum :))

Milla 31-05-2014 16:44

2 Eklenti(ler)
Sellukamda aylardır tık yoktu.Birden hiç yaprak ya da dal yapmadan tomurcuğa döndü.Başka tomurcuklanan var mı sizlerde?

vildan25 31-05-2014 17:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1290557)
Sellukamda aylardır tık yoktu.Birden hiç yaprak ya da dal yapmadan tomurcuğa döndü.Başka tomurcuklanan var mı sizlerde?

Sevgili Milla inşallah sellukanizin çiçeklerini de görürüz. Forum da da aradigimi sizde gördüm:) Yüzsüzlük yapıp mümkünse sizden çelik rica edicem ucreti karsiliginda tabi çelikten yetisiyorsa çünkü ben tohumdan çimlendiremedim: (

TRAKLI 31-05-2014 19:03

Sn Milla sayfanız hayırlı olsun.
Sellukanız kaç yaşında, kaç litrelik saksıda bakım yapıyorsunuz, torf toprak gübre
istekleri nelerdir. Bende tohumdan çimlendirdim yarım metreyi geçti saksıya alacağımdan bilgiye ihtiyaç var, malum İstanbul şartları ege ve akdenz gibi değil.

Tubay 31-05-2014 19:44

Sayfanız hayırlı olsun darısı benim başıma :)))

İsmail Kuzucu 31-05-2014 19:55

Sayın Milla sayfanız hayırlı, çiçekleriniz bol olsun :)

aheste 31-05-2014 20:39

Sevgili Milla sayfanız hayırlı olsun. Bol çiçekli bir yaz dilerim.

Milla 01-06-2014 11:53

Sayın vildan25,
Sizinle çiçek kardeşliği kurmuştuk sanırım :)) Tabi ki size çelikleme yaparım ama ücret karşılığı değil elbette.İki dal şeklinde ikisinde de tomurcuk var.Çiçek olup geçince ilk işim size bir çelik yapmak olacak.Diğer türleri çeliklemeye başladım sizin için.

Milla 01-06-2014 12:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TRAKLI (Mesaj 1290604)
Sn Milla sayfanız hayırlı olsun.
Sellukanız kaç yaşında, kaç litrelik saksıda bakım yapıyorsunuz, torf toprak gübre
istekleri nelerdir. Bende tohumdan çimlendirdim yarım metreyi geçti saksıya alacağımdan bilgiye ihtiyaç var, malum İstanbul şartları ege ve akdenz gibi değil.

Sayın TRAKLI,
İşin aslı ben bunu satın almıştım.Kış bütün gözünün içine baktım milim kıpırdamadı.Şimdi birden coştu.Sanırım üçüncü yaşında.Daha önce çiçeklendi mi bilmiyorum.Mevsimsiz aldığım için toprağını değişmedim.Bahar gelince de öyle kaldı.Bahçe toprağında ekili ve oldukça sıkı.Boyu tam 50 cm.Orta boy bir saksıda.Ben de sizin sellukayı merak ettim.Resmini paylaşabilir misiniz?Tohumdan çimlendirmeniz çok büyük bir başarı.Elinize sağlık.

vildan25 01-06-2014 12:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1290823)
Sayın vildan25,
Sizinle çiçek kardeşliği kurmuştuk sanırım :)) Tabi ki size çelikleme yaparım ama ücret karşılığı değil elbette.İki dal şeklinde ikisinde de tomurcuk var.Çiçek olup geçince ilk işim size bir çelik yapmak olacak.Diğer türleri çeliklemeye başladım sizin için.

Evet çiçek kardeşliğimiz devam ediyor:)ben de elimdekilerden sizin icin çelikledim:)Cok sevinirim teşekkür ederim:)Nasıl mutlu oldum anlatamam uzun süredir arıyordum sellukayi:(

glcn06 03-06-2014 14:13

sayın mila sayfanız hayırlı ve uğurlu olsun. çiçekleriniz hepsi çok güzel maşallah.acaba kalonchelarıda çimdiklesek işe yarar mı? benimkiler yıllardır çiçek açmadı semiz otu gibi büyüyorlar :D

Milla 03-06-2014 14:35

Sayın glcn06,
Denemekte fayda var.Sonuçta insanlar bile çimdik yese bir şekilde tepki veriyor :))
Genelde uçları kırılan çiçeklerimin dipten yeni sürgünler verip daha sağlam geliştiklerini gördüm.Bence mutlaka deneyin.

ecofriend 03-06-2014 14:43

balkon değil botanik bahçesi maşallah! :)

dahlialarınız ne alemde acaba? bu rüzgarlı balkonda serpilmeye devam ediyorlar mı?

Milla 03-06-2014 14:55

Sayın ecofriend,
Dahliaları rüzgarda zarar görünce evde bakıma aldım.Şimdi yeniden tomurcuklanıyorlar.Açınca yine paylaşırım resimlerini.Çok katlılar balkonda açmayı bekliyorlar.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024