agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Aysel Yavuz / Balkon, ev (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/31572.htm)

LEYNA 04-06-2013 10:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aysel yavuz (Mesaj 1165440)
sevgili leyna,
öncelikle balkonuma hoşgeldiniz..şeref verdiniz..güzel yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim..bu sitede birçok usta var eminim onlar görünce sorunuza cevap verir fakat ben kendi yorumumu sizinle paylaşıyım..benimde yumrulu begonyamın birçok yaprağı var ve toprağa deyen kısımları sararıyor..bende onları koparıyorum ve yerine minik minik birsürü sağlıklı yaprak çıkarıyor.. Ama dediğim gibi daha sağlıklı bilgiyi size çiçekler konusunda daha bilgili olan üyelerimiz verir..sevgiyle kalın..

çok teşekkür ederim ayşegül hanım...bakalım benim domateslerim de sizikiler gibi olacakmı burdan kırmızı kırmızı domateslerimi size göstermeyi çok istiyorum :)

Aysel Yavuz 04-06-2013 10:24

Domateslerinizle sayfama teşrif ederseniz çok mutlu olurum..Balkonum şenlenir..Umarım Bol bol yersiniz domateslerinizi..Çünkü insanın kendi yetiştirdiğinin tadı başka..

Aysel Yavuz 04-06-2013 10:26

Ben kendim tohumdan kuruttuğum için birsürü domates oldu..Hepsine bakıcak yerim yok..O yüzden bir kısmını arkadaşlarıma bile dağıttım..Bu bile çok güzel bi mutluluk..

Aysel Yavuz 04-06-2013 11:38

1 Eklenti(ler)
Bu hali bile güzel...:cool:

LEYNA 04-06-2013 12:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz (Mesaj 1165443)
Domateslerinizle sayfama teşrif ederseniz çok mutlu olurum..Balkonum şenlenir..Umarım Bol bol yersiniz domateslerinizi..Çünkü insanın kendi yetiştirdiğinin tadı başka..

afedersiniz isminizi yanlış söylemişim..inşallaf e kısa sürede fotoğrafları sizinle de paylaşıcam...

Aysel Yavuz 04-06-2013 13:00

Hiç önemli değil sayın Leyna..

Aysel Yavuz 11-06-2013 09:25

1 Eklenti(ler)
Bu çiçeği sabah işe yürürken yolda bir balkonun altında buldum..Dalından kırılmıştı. Tomurcukları falan hep duruyor..Acaba nasıl yaşatabilirim. Petunyalarla ilgili bilgisi olan varmı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Aysel Yavuz 11-06-2013 13:08

1 Eklenti(ler)
Annem bahçesinden söküp verdi bu çileği.. Bende saksıya ektim.. yanlara sarkıttım güzelce..şimdi mis gibi çilekler yapıyor bana..:p

Aysel Yavuz 11-06-2013 13:10

1 Eklenti(ler)
Minicik domateslerim bu hale geldi..Onların büyüdüğünü gördükçe çok mutlu oluyorum..:D

Aysel Yavuz 11-06-2013 13:11

soldaki domatesimin yanında da bir bitki çıktı kendi kendine.. Merakla bekliyorum ne olduğunu öğrenmek için..ot değil gibi geldi ama..Fikri olan varsa yazabilir mi ??

Aysel Yavuz 11-06-2013 13:29

1 Eklenti(ler)
Buda annemin köydeki bahçesinden..Bu sadece küçük bi kısmı..:dilli:

Aysel Yavuz 12-06-2013 09:51

1 Eklenti(ler)
hoyam tomurcuklandı:p

Aysel Yavuz 12-06-2013 09:53

1 Eklenti(ler)
:):)

Aysel Yavuz 12-06-2013 15:22

O tomurcuğun çiçek olup olmadığını bilen yok mu?...

Aysel Yavuz 14-06-2013 11:54

3 Eklenti(ler)
Ekmekte geç kaldığım tbiber tohumlarım çimlendi :p hemde birsürü

Aysel Yavuz 14-06-2013 11:58

1 Eklenti(ler)
Güzelce köklendirdiğim çillim sonunda evine kavuştu..Oda mutlu bende:p

Aysel Yavuz 14-06-2013 12:00

1 Eklenti(ler)
Birbiriyle hiç alakası olmayan iki güzel çiçek :) birbirlerine çok yakıştıkları için ayırmaya kıyamıyorum..Şimdilik bir sıkıntı yok çok şükür.

Aysel Yavuz 14-06-2013 12:03

1 Eklenti(ler)
Domates ve biberlerin son hali:cool:

Aysel Yavuz 15-06-2013 13:39

1 Eklenti(ler)
Bu çeliği direk toprağa ekmelimiyim. Yoksa bikaç gün bekletmeli miyim? Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim..

selenn 15-06-2013 14:37

Çelik alırken kesilen yer tamamen kuruyup kabuk bağlayana kadar bekleyin Aysel Hanım. Ardından toprağa dikebilirsiniz. Toprağı az nemlendirin. Fakat düzenli sulamaya geçmeden evvel çelik köklenmeli, gelişmeye başladığını gördüğünüzde normal sulamaya başlayabilirsiniz. Güle güle yetiştirin.

Aysel Yavuz 15-06-2013 14:42

Teşekkür ederim Sayın Selen..
Bir süre bekliyim o halde..İlgilenip yorum yazdığınız için ayrıca Teşekkürler..

kılıçh 15-06-2013 16:32

aysel ablacım çiçeklerin çok güzeler...:D
ellerine sağlık kıskandım valla...;)
bu arada annenizin çoban çiçeklerine bayıldımmm...:p
onlara talibim bilesiniz...:o

Aysel Yavuz 15-06-2013 16:36

Ben yeniyim isimlerini pek bilmem kılıçh da sanırım uzun olanlardan bahsediyosun..Yanlışsa düzelt :) Senin için istersem annem onları seve seve verir..Başka bir isteğin olursa da söyle bende seve seve gönderirim..

kılıçh 15-06-2013 16:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz (Mesaj 1170148)
Ben yeniyim isimlerini pek bilmem kılıçh da sanırım uzun olanlardan bahsediyosun..Yanlışsa düzelt :) Senin için istersem annem onları seve seve verir..Başka bir isteğin olursa da söyle bende seve seve gönderirim..

evet uzun kırmızı olanlar..:D
aslınad evet var eğer gönderebilirseniz kırmızı katmerli kalanchoeniz be beyaz zambağınızıda seve seve kabul ederim...:D
(biraz yüzsüzmü oldum ne....:o;):confused::rolleyes:)

Aysel Yavuz 15-06-2013 17:06

Yüzsüz olurmusun hiç..:)) dedim ya seve seve yanlız biraz beklemen gerekicek..Beyaz zambağım öldü ama annemin bahçesinde birsürü var..Köye iki haftada bir gidiyorum..Gittiğimde mutlaka alırım..istediğin çobandan da alırım..Kırmızı kolonchemin iki tane yaprağını köklendirmeye çalışıyorum başarılı oldum gibi..ondanda gönderirim..sen müsait olduğunda özelden adresini yaz..köye gidip istediklerini aldığımda gönderirim.. Belki daha birsürü hediye yollarım yanında..Annemin bahçesi ganimet dolu:)

Aysel Yavuz 15-06-2013 17:14

ha birde o çoban dediklerin kırmızı gibi çıkmışlar ama kırmızı değiller aslında..Koyu turuncu :)

kılıçh 15-06-2013 20:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz (Mesaj 1170165)
Yüzsüz olurmusun hiç..:)) dedim ya seve seve yanlız biraz beklemen gerekicek..Beyaz zambağım öldü ama annemin bahçesinde birsürü var..Köye iki haftada bir gidiyorum..Gittiğimde mutlaka alırım..istediğin çobandan da alırım..Kırmızı kolonchemin iki tane yaprağını köklendirmeye çalışıyorum başarılı oldum gibi..ondanda gönderirim..sen müsait olduğunda özelden adresini yaz..köye gidip istediklerini aldığımda gönderirim.. Belki daha birsürü hediye yollarım yanında..Annemin bahçesi ganimet dolu:)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz (Mesaj 1170166)
ha birde o çoban dediklerin kırmızı gibi çıkmışlar ama kırmızı değiller aslında..Koyu turuncu :)

size ne kadar teşekkür etsem azdır...:D
bu sıralar pek boş değilim tatil maratonu başlıyo ama ben size adresimim boş bi zamande gönderirin şimdiden çok teşekkür ederim...;):o

h_dogan 15-06-2013 22:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz (Mesaj 1168482)
soldaki domatesimin yanında da bir bitki çıktı kendi kendine.. Merakla bekliyorum ne olduğunu öğrenmek için..ot değil gibi geldi ama..Fikri olan varsa yazabilir mi ??

Yakın çekim yapsanız bir fikrimiz olabilir şimdi tam seçilmiyor.
Bir de o çilli begonya beyaz mı açmış ben mi yanlış gördüm? :dilli:

Aysel Yavuz 17-06-2013 07:51

Sayın h doğan çilli begonyanın çiçeği beyaz değil.Işıktan beyaz gibi çıkmış..Ama beyaza çok yakın bi açık pembe..

Aysel Yavuz 19-06-2013 09:12

3 Eklenti(ler)
Hoyalarımın yeni hali :D maaşallah çok hızlı gelişiyorlar..

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024